Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze zahraje novozélandská reggae kapela Cornerstone Roots!

20. 7. 2014

Live: Cornerstone Roots                                  Support: TribeTown

Datum: 07.08.2014                                                Místo: Futurum Music Bar, Praha

cornerstone-roots-2014.jpgCornerstone Roots (foto - zdroj: frmall.cz)

Na začátku srpna budete mít jedinečnou příležitost poslechnout si naživo výbornou novozélandskou kapelu Cornerstone Roots, která ve své tvorbě míchá roots reggae, dub i chillout music a také vlivy tamní domorodé kultury Maorů a Samoanů. Koncert proběhne ve čtvrtek 7. srpna v klubu Futurum Music Bar na Smíchově.

Cornerstone Roots založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Brian Ruawai společně se svou partnerkou Naomi Tuao, která hraje na baskytaru. Později se k nim přidal bubeník Ashley Pirie a perkusista Aaron Bush, kteří ještě více definovali specifický zvuk kapely. Součástí bandu se o pár let později staly i děti zakladatelského páru – čtrnáctiletý Reiki (hostuje u mikrofonu) a patnáctiletá Kaea si vzala na starosti klávesy. Cornerstone Roots jsou téměř rodinná kapela, která lítá kromě Pacifiku a Evropy na koncerty třeba i do Japonska, kde má reggae opravdu velké publikum. Předskakovali také legendám, jako jsou Burning Spear, Sly & Robbie, Lee Perry nebo třeba Toots & The Maytals, což je také důkazem kvality a respektu promotérů k jejich tvorbě.

Cornerstone Roots mají aktuálně za sebou tři ceněná alba "Soul Revolution", "Free Yourself" a "Future is Now" plus navrch dvě EP desky "One Fine Day" a "Forward Movement". Desky nevyšly jen na Zélandu, ale například album "Free Yourself" letos vyšlo u příležitosti dvanáctého výročí skupiny také u berlínské značky Crazy Planet Records.

Letos je formace celé léto na evropském turné, které startuje na legendárním festivalu Glastonbury. Tour absolvují sice výjimečně bez dětí, které musí chodit do školy, ale za to přijedou hned s několika skvělými letními singly, které vyšly v květnu. Čeká je také návrat na slovenský Uprising, ale ještě předtím se chtěli podívat do Prahy. A tak na přání samotné kapely proběhne i česká klubová premiéra, která se odehraje v pražském Futuru v rámci reggae seriálu Top-A-Di-Top. Ten je realizován spoluprací Lucerna Music Baru a českého reggae portálu JahMusic.net. Support obstará pražská neosoul/reggae kapela TribeTown a v neposlední řadě DJs Herby Boy a Admirál Kolíbal.

Vstupenky jsou k dispozici za 250,- Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.