Jdi na obsah Jdi na menu

Věhlasný britský muzikant a zpěvák Steven Wilson vystoupí v Praze!

25. 12. 2014

Live: Steven Wilson

Datum: 05.04.2015                                                        Místo: Divadlo Hybernia, Praha

steven-wilson-2015.jpgSteven Wilson (foto - zdroj: popmatters.com)

Steven Wilson známý především jako zakladatel, kytarista a zpěvák skupiny Porcupine Tree představí 5. dubna v Divadle Hybernia novou desku „Hand Cannot Erase“.

Steven Wilson narozený v roce 1967 je britský hudebník, multiinstrumen­talista a producent, který byl za svoji uměleckou činnost již nejednou nominován na Grammy. Ačkoliv je jeho jméno nejčastěji skloňováno s jeho domovskou progresivně rockovou formací Porcupine Tree, kterou založil a vedl od roku 1987 do roku 2010, jeho hudební portfolio je mnohem obsáhlejší. Mezi desítkami skupin, ve kterých hrál nebo s nimi spolupracoval jako producent, figurují např. Jethro Tull, Yes, King Crimson, Opeth nebo Pendulum.

Od roku 2008, kdy vydal svoji první sólovou nahrávku „Insurgentes“, natočil tři alba. A přestože od vydání jeho zatím poslední desky „The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)“, která ve Velké Británii stanula mezi 30 nejprodáva­nějšími alby, uplynul jen rok, Steve Wilson už je opět v nahrávacím studiu.

„Poslední deska byla hodně koncepční. Chtěl jsem natočit takové vintage, old school, album, které by znělo jako progresivní rock z roku 1972. Jsem rád, že se to povedlo a že jsme ho natočili. Teď se ale posouvám zase dál. Nové album na jednu stranu víc vychází z jazzu, ale využíváme na něm také hodně elektroniky a přímočarých, tedy aspoň na mě hodně přímočarých, popových melodií“ prozrazuje Steven Wilson o chystané desce, která by pod názvem „Hand Cannot Erase“ měla spatřit světlo světa v únoru. Na „své“ by si měli přijít i fanoušci progresivního rocku, jenž by měl být na nové Wilsonově desce zastoupen minimálně ve třech skladbách. 

„Nové album bude víceméně kombinací celého mého repertoáru, veškerou hudbou, kterou jsem dosud dělal.“ Říká hudebník, který se jen pár dní po vydání desky rozjede na rozsáhlé „Hand Cannot Erase Tour“. V jeho rámci budou moci strávit „An Evening With Steven Wilson“ také návštěvníci pražského koncertu, pro nějž si Wilson přiveze vlastní technické vybavení – zvukovou i světelnou aparaturu.  

Vstupenky na pražský koncert Stevena Wilsona jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal a Eventim v cenách od 690,- Kč do 990,- Kč