Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězem soutěže 1Band2Play se v roce 2017 stali Ette Enaka!

26. 5. 2017

ette-enaka_2017.jpgEtte Enaka (foto - zdroj: fullmoonzine.cz/)

Ve finále se představili též Silver Springs a David Invalid. Vítěz vystoupí na Colours of Ostrava a vydá s Full Moonem desku.

Hledání toho nejlepšího interpreta, jenž se v roce 2017 ztotožnil s mottem „hudebníka, který se nebojí vyčnívat z davu”, je u konce. Z bezmála šedesáti přihlášených kapel vybrala odborná porota složená z aktivních muzikantů, novinářů a hudebních profesionálů tři, kteří vystoupili na společném koncertě v pražském klubu FAMU. Zde byl 24. května vyhlášen i vítěz, jímž se stalo jihomoravské trio Ette Enaka.

Ette Enaka, kteří před rokem debutovali EP „Back To Square One”, produkují chytlavý devadesátkový indie rock s prvky ema a postpunku, který je doslova nabitý emocemi a zároveň ležérně pokukuje po tanečním parketu, aniž by skupina na moment opustila striktně kytarový zvuk. V řadách Ette Enaka najdeme zpěváka a kytaristu Aleše, který dříve působil v De Mood, dále baskytaristu Miloše (Maniac Floor) a bubeníka Vítka (Rutka Laskier).

Vítěze teď čeká vystoupení na Full Moon Stagi na Colours of Ostrava a následně vydání řadového alba, které rovněž zaštítí Full Moon. Předchozími vítězi soutěže jsou Bára Zmeková, Kaplan Bros., Jested a Pandoo.

Soutěž 1Band2Play probíhá v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2017 podporuje Ministerstvo kultury ČR.