Jdi na obsah Jdi na menu

Vycházející hvězda Little Simz se objeví poprvé v Praze!

28. 11. 2015

Live: Little Simz        

Datum: 23.01.2016                                 Místo: Chapeau Rouge, Praha

little_simz_2016.jpgLittle Simz (foto - zdroj: Fource Entertainment)

Simbi Ajikawo aka Little Simz je jednou z velkých nadějí anglického hip hopu. Svůj letošní debut „A Curious Tale of Trials + Persons” představí na turné, v jehož rámci vystoupí 23. ledna v pražském klubu Chapeau Rouge.

Little Simz, známá také jako Lil Simz je mladá anglická hudebnice, herečka a raperka. Za pět let stihla vydat čtyři mixtapy a pět EP. Její debutové album „A Curious Tale of Trials + Persons” vydal nezávislý label AGE: 101 music letos v srpnu. Umístil se v top 20 UK R&B Albums Chart a sklidil mnoho kladných reakcí od významných médií.

Little Simz získala díky své hudbě podporu prestižního BBC Radio 1 a YouTube si ji vybral jako jednu z tváří Vevo Lift, kampaně hledající nové umělce na vzestupu. I díky tomu vystupovala na tak rozdílných místech, jako je Royal Albert Hall, Sněmovna Lordů nebo Hackney Empire.

Little Simz svou hudbu popisuje jako experimentální rap. Charakteristická flow se vznáší nad beaty, které kombinují dobře známé hip hopové postupy s progresivní elektronickou hudbou anglického střihu. Nechybí odkazy na UK garage, klasický londýnský dubstep nebo 2step. Tato kombinace tvoří třaskavou směs, která dodává Little Simz neuvěřitelnou dynamiku a pestrost.

Little Simz je zítřejší hvězdou a rozhodně není radno si ji nechat ujít ve chvíli, kdy teprve vychází. Alespoň můžete dětem říct, byl(a) jsem u toho. V Chapeau Rouge 23. ledna 2016.

Vstupenky na pražský koncert Little Simz jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.cz za 350,- Kč.

Pořadatel: fource.cz