Jdi na obsah Jdi na menu

Yann Tiersen odhalí v Praze utajované hudební nahrávky!

25. 1. 2015

Live: Yann Tiersen                                         Support: Tiny Feet           

Datum: 26.02.2015                                                  Místo: Roxy, Praha

yanntiersen2015.jpgYann Tiersen (foto - zdroj: GoOut.cz)

Avantgardní umělec, multiinstrumentalista a pódiový virtuóz Yann Tiersen se ve čtvrtek 26. února vrátí po třech letech do Prahy. Mohlo zůstat jen u výběru jeho nejlepších písní a novinek z alba „Infinity”, ale nebyl by to experimentátor Tiersen, kdyby nepřišel zase s něčím nečekaným. Doprovázet ho bude talentovaná francouzská zpěvačka Tiny Feet a budete svědky odhalení utajované hudební nahrávky pro olympijský program NDR.

Úplně poprvé zahraje Tiersen krátký výběr hudby Martina Zeichneteho, autora nedávno objevených „Kosmischer Laufer”, utajované hudební nahrávky pro olympijský program ve Východním Berlíně. Od nahrávání ve Východním Berlíně v letech 1972 – 1983 se bude hudba Martina Zeichneteho premiérově hrát před živým publikem.

Zeichnete pracoval pro Státní olympijský program NDR a právě tady vytvořil nahrávky, které byly silně ovlivněné zvuky vznášejícími se tehdy ze Západu nad berlínskou zdí. Jeho jediným publikem byli sportovci, kteří melodie používali k tréninku. Veřejně se prezentovat nemohl, jeho rytmy byly až moc „prozápadní”. Tato nádherná vesmírná paměť byla objevena až v roce 2013 edinburským vydavatelstvím Unknown Capability, které okamžitě rozpoznalo jeho nadčasovost a umožnilo tak Zeichnetovu dílu dostat se na zasloužené výsluní.

Tiersenovo vystoupení bude doprovázet mladá francouzská zpěvačka Tiny Feet, která předvede své loopovací umění zahrnující kytaru, basu, semply i vokály a vy tak budete mít pocit, že slyšíte celou kapelu. Její „one woman” band se určitě nenechá Tiersenem zahanbit.

Vstupenky jsou k dispozici v NoD za zvýhodněnou cenu 620,- Kč a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz.

Web: www.roxy.cz