Jdi na obsah Jdi na menu

AC/DC vydali po dlouhých šesti letech nový singl

8. 10. 2020

acdc.jpgAC/DC (foto: Josh Cheuse)

AC/DC zveřejnili novou skladbu, která bude součástí připravovaného alba „Power Up”. Píseň nese název „Shot In The Dark” a australská kapela se v ní představuje ve staré dobré sestavě i formě. Podle německého magazínu Rolling Stone svědčí o triumfálním návratu.

Nový singl spatřil světlo světa šest let po zatím poslední desce „Rock Or Bust”. Jde o kratší nahrávku, která trvá jen tři minuty a šest vteřin. Podle Rolling Stone v ní AC/DC nepřicházejí s žádnými experimenty, ale má klasický zvuk, jakým se formace založená bratry Youngovými proslavila.

Album natáčejí AC/DC ve staré sestavě. K jediné stálici, poslednímu žijícímu zakladateli skupiny a hlavnímu kytaristovi Angusi Youngovi se vrací zpěvák Brian Johnson, který měl problémy se sluchem. Proto ho musel na posledním turné k desce „Rock Or Bust” nahradit frontman kapely Guns N' Roses Axl Rose.

Vrátil se také baskytarista Cliff Williams, který nedávno ukončil členství, protože se cítil unavený. Za bicími vystřídal Chrise Sladea Phil Rudd, který hraje s AC/DC s přestávkami od roku 1975, ale v poslední době měl problémy s drogami a zákonem. Zesnulého Malcolma Younga jako druhého kytaristu nahradil jeho synovec Stevie Young.

Text - zdroj: irozhlas.cz