Jdi na obsah Jdi na menu

Aneta Langerová vydá DVD a CD Na vlně radosti

30. 8. 2017

aneta-langerova-2016.jpgAneta Langerová (foto: Olga Špátová)

Aneta Langerová vydá 22. září nové DVD a CD „Na vlně radosti” s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým v závěru roku 2016 oslavila dva roky alba „Na Radosti”. Nyní zveřejnila upoutávku a videoklip „Svatá Kordula”. Mimo to se na podzim poprvé představí jako herečka. Ve filmu režisérky Marty Novákové „8 hlav šílenství” ztvárňuje svéráznou ruskou básnířku Annu Barkovovou.

DVD a CD „Na vlně radosti” zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst.

„Dva roky jsme putovali od města k městu a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. Na Radosti se pro nás stalo takovým pomyslným prostorem, ve kterém se scházíme, do něhož každý něco přináší, a společně vytváříme nějakou energii. Součástí tohoto prostoru jsou i diváci, díky nimž se každý koncert stává jedinečným,” říká Aneta.

Přibližně dvouhodinový záznam obsahuje jak písně z posledního alba „Na Radosti”, tak i starší skladby a nejnovější song „Hvězda”. Živou interpretací získaly písně novou energickou podobu.

„Na pódiu se potkává má kapela s úžasným smyčcovým triem a dechovým kvartetem, které hraje hned v několika písních, a dodává jim tak nový rozměr. Hudební aranže pro ně opět připravil Jakub Zitko. Přizvali jsme bubeníka Adama Kollera, jenž tvoří s mým současným bubeníkem Martinem Kopřivou a baskytaristou Jakubem Vejnarem skvělou rytmickou sekci. Během našeho dvouletého turné jsme se na pódiu sehráli, hodně jsme toho také prožili. Chtěla jsem toto krásné období zaznamenat hudebně i vizuálně. Díky DVD a CD si budeme připomínat jedno z důležitých období naší spolupráce.”

Pro fanoušky, kteří chtějí mít DVD a CD mezi prvními, byly 28. srpna spuštěny předobjednávky na zpěvaččině webu. Ti, kteří si komplet zakoupí již v předprodeji na webových stránkách Anety Langerové, obdrží DVD a CD z první vylisované várky a s podpisem Anety.

Komplet DVD a CD vydává Art Shock a bude v prodeji koncem září v distribuční síti Supraphon. Součástí DVD a CD je i malé překvapení. Audio podobu alba bude možné vyhledat i v digitálních obchodech a streamovacích servisech, jako jsou například Supraphonline, iTunes/Apple Music, Spotify, Google Play, Deezer nebo Clickmusic.

Třikrát platinové album „Na Radosti”, za které byla zpěvačka oceněna čtyřmi Anděly, vyšlo na konci roku 2014. Skladby vznikaly na jihu Čech uprostřed panenské přírody.

„Všechny písně desky Na Radosti mají něco společného. Jejich děj se odehrává v přírodě, silné, divoké a nespoutané krajině, ze které tyto příběhy vycházejí. Na Radosti pro mě není jen místo, kde jsme s Kubou Zitkem, klavíristou a producentem desky, hledali inspiraci, našla jsem zde druhý domov. Divoká Šumava ve mně otevřela zdroj emocí, které jsem vstřebávala. Přijala mě s otevřenou náručí a naplnila konejšivým pocitem důvěry a bezpečí, který zažíváme, když jsme obklopeni prostou a ničím nepodmíněnou láskou.”

K tomu všemu přijde do kin 12. října film „8 hlav šílenství”. Snímek režisérky Marty Novákové, výjimečný také svou výtvarnou stránkou, představí Anetu jako ruskou básnířku Annu Barkovovou, která strávila více než dvacet let v sovětských lágrech a vyhnanství.

Text - zdroj: ireport.cz/jm