Jdi na obsah Jdi na menu

Animovaná Barbora Poláková má na zádech krosnu

10. 6. 2017

barbora-polakova_2017.jpgBarbora Poláková (foto - zdroj: ireport.cz)

Po klasicky hraných klipech k hitům „Nafrněná” a „Generace” připomíná Barbora Poláková svůj cenami Žebřík a Anděl ověnčený eponymní debut dalším videoklipem. V něm se mísí hned několik filmových technik. Vznikl k songu „Krosna” pod taktovkou mladého japonského režiséra Kosuke Sugimota a produkční společnosti Eallin Prague.

„Krosna je jedna z mých nejoblíbenějších písniček, proto jsem šťastná, že má svůj klip. Dotočili jsme k původní verzi, která je na desce, část písně, která vznikla spontánně při koncertech a je teď vlastně katarzním místem, bez něhož už si to ani neumím představit,” říká k samotné skladbě Barbora Poláková.

Co se vizuálu jako takového týče, umělec Kosuke Sugimoto, který patří do nové vlny mladých japonských režisérů specializujících se na animaci a její synchronizaci s hudbou (na kontě má již takřka 50 klipů ve své domovině nebo stage design a projekci pro projekt Michala Dvořáka Vivaldianno), pro jeho realizaci zvolil neotřelou kombinaci reálnými herci natočených záběrů, klasické i počítačové animace a digitální postprodukce.

„Postavy v klipu vycházejí z videa, kdy jsme natočili herce ve studiu a z těchto záběrů se následně vybral určitý počet obrázků, z nichž se překreslily siluety herců a dle jejich předlohy se nakonec vyřezali různé fáze na kartonový papír. Ty se potom znovu natočily snímek po snímku a vznikla tak vrstva s klasickou animací, tzv. stop motion animation. Další vrstvy se tvořily v počítači pomocí digitální animace. Úplně nakonec se pak udělalo video s Barborou Polákovou, respektive její obličej. Zde jsme opět vyřezali vybrané snímky a vsadili je na její animovanou postavu,” popisuje detaily náročné metody Lukáš Skalník z mezinárodní firmy Eallin Prague.

Videoklip k písni „Krosna” není jedinou novinkou u Barbory Polákové. Jak populární zpěvačka a herečka podotýká, pozvolna začíná vznikat materiál na druhou desku, který dává dohromady na soustředěních s pianistou Davidem Hlaváčem. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo by Barboru letos rádi viděli naživo, jen příležitostí bude oproti loňskému, koncertně nabitému roku poskrovnu.

„Během tohoto roku bude koncertů maximálně deset. Tak jsem si to vnitřně nastavila a nechci z toho slevit. Chci se maximálně soustředit na nové album, a protože mám dvě miminka, už by to nešlo dát dohromady,” komentuje to Barbora Poláková, kterou budeme od 30. 11. moci vidět také v kině ve filmu „Kvarteto”, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí, kvůli které se učila rok hrát na violoncello.

Text - zdroj: ireport.cz/jm