Jdi na obsah Jdi na menu

Anketa Žebřík 2012 odstartovala, vyvrcholí 15. března v Plzni!

7. 1. 2013

Live: Vyhlášení hudebních cen ŽEBŘÍK 2012

Datum: 15.03.2013          Místo: Parkhotel, Plzeň

018_zebrik.jpgŽebřík - Jarda Hudec (foto: Angelika Špicarová)

Hudební ceny Žebřík letos slaví 20 let od svého vzniku. Hlasování v prestižní anketě odstartovalo 1. ledna. Výsledky budou vyhlášeny 15. března v plzeňském Parkhotelu za koncertního doprovodu Chinaski, Nightwork, Prago Union, Mňágy a Žďorp či Celeste Buckingham.     

77_chinaski.jpgChinaski (foto: Angelika Špicarová) - celý fotoreport z koncertu zde: fotak.png.jpg fotogalerie

012_zebrik.jpgNightwork (foto: Angelika Špicarová) - celý fotoreport z Žebříku 2009 zde: fotak.png.jpg fotogalerie

062.jpgMňága a Žďorp (foto: Angelika Špicarová)

Tento měsíc mohou fanoušci hlasovat pro kteréhokoliv ze svých favoritů, a to zasláním sms na číslo 900 11 09 nebo přes webový formulář na www.anketazebrik.cz

Z prvního kola vzejde pět nominovaných v každé kategorii, kteří budou oznámeni 1. února. O definitivních vítězích se poté bude rozhodovat až do konce února.  

Stejně jako loni se hlasuje v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Tytéž kategorie jsou vypsány i pro zahraniční část ankety. Každý hlas bude slosován o ceny partnerů Žebříku.  

Finálový večer proběhne 15. března v Parkhotelu Plzeň. V průběhu pětihodinového programu budou oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii. Rovněž dojde na předání prestižní trofeje pro Osobnost Žebříku i na charitativní ocenění.   

Během galavečera, jehož moderátory budou Tomáš Hanák a Klára Vytisková, vystoupí Chinaski, Nightwork, Prago Union + Livě Band, Mňága a Žďorp, Celeste Buckingham a další. Chybět nebude DJ stage, VIP lounge, ani proslulá after party.   

„Žebříku je dvacet let a my hodláme tohle výročí pořádně oslavit. Rádi bychom proto uspořádali nejvelkolepější finálový večer v celé dosavadní historii. Pozvali jsme na něj kapely, které slaví podobně významná jubilea, ale pochopitelně dostanou prostor i mladší interpreti, včetně těch, kteří na Žebříku ještě nehráli“, zve na březnovou show ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec. 

Předprodej v ceně 390 Kč a 990 Kč (VIP) zajišťuje síť Ticketstream.  

Mezi oceněnými v loňském ročníku byli např. Tomáš Klus, Vojta Dyk, Anna K, Aneta Langerová, Mandrage, Tata Bojs, Nightwork, Niceland, Goodfellas, Imodium, Ben Cristovao a další.  

Organizátory Hudebních cen Žebřík jsou magazín iREPORT a Plzeňský kraj. Akce je podpořena z projektu Plzeň - Evropské město kultury 2015 (www.plzen2015.eu)  a miniserstvem kulury ČR (www.mkcr.cz).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář