Jdi na obsah Jdi na menu

Australanka Courtney Barnett láká zdařilým klipem na nové album

28. 7. 2021

courtney-barnett.jpgCourtney Barnett (foto - zdroj: facebook.com)

Courtney Barnett oznámila vydání třetí studiové desky. Následovník povedeného alba „Tell Me How You Really Feel” ponese název „Things Take Time, Take Time” a bude k poslechu od 12. listopadu prostřednictvím labelu Mom+Pop. Písně vznikaly během posledních dvou let za spolupráce bubenice a producentky Stelly Mozgawa.

První ochutnávkou je návyková skladba „Rae Street”. Hodně uvolněná záležitost zaujme především zpěvem, připomínajícím spíše konverzaci s kamarádem. Celkově autorčin projev nechává vzpomenout na jemnější pasáže ze slavných časů kapely Hole. Lehce melancholický song sleduje banality z tradičního života průměrného člověka z předměstí, toužícího po pořádné změně.

K písni „Rae Street” skvěle pasuje videoklip, který natočili W.A.M. Bleakley a Chris Luscri ze společnosti Swag Film. V klipu si všechny ty zmíněné průměrné obyvatele předměstí zahrála samotná zpěvačka. Vidíme ji jako znuděného samotáře, rodiče frustrovaného z neustále se hádajících dětí, sousedku venčící psi, opravující chodník, sekající trávu nebo rozvážející jídlo po okolí.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Kocáb