Jdi na obsah Jdi na menu

Australská zpěvačka Sia představila videoklip k singlu Chandelier

10. 5. 2014

sia-2014.jpgSia (foto - zdroj: lifeunderaluckystar.org)

Zpěvačka a hitmakerka Sia představila videoklip ke svému singlu „Chandelier”, ve kterém se hlavní role zhostila talentovaná jedenáctiletá tanečnice Maddie Zeigler. Tu mohou američtí fanoušci znát z úspěšné dance reality show „Dance Moms”. Videoklip režírovala Sia spolu s Danielem Askillem a natáčel se v centru Los Angeles ve staré budově, ve které dříve sídlila redakce dnes již neexistujících novin Herald Examiner.

Sama Sia komentuje natáčení následovně: „Jsem velmi hrdá na talentovanou Maddie Ziegler, skvělý tým, choreografa Ryana Heffingtona, kameramana Sebastiana Wintero a mého kolegu-režiséra Daniela Askilla. Strávili jsme spolu krásný natáčecí den a stvořili něco, na co můžeme být všichni pyšní. A teď sklízíme ovoce.”

„Chandelier” je první singl z připravovaného šestého studiového alba „1000 Forms of Fear”, které vydá Sia během letošního léta. Skladbu si zpěvačka napsala sama, za asistence Jesse Shatkina, produkce se ujal její dlouholetý spolupracovník Greg Kurstin.Sia nedávno spustila i svoji online #siaselfie kampaň, ve které mohou fanoušci nahrávat své vlastní fotky s použitím kultovní zpěvaččiny blonďaté paruky:
www.siaselfie.com.

Výjimečně talentovaná hitmakerka Sia je autorkou několika obrovských hitů posledních let. Jen v loňském roce napsala úspěšné skladby pro Rihannu („Diamonds”), Katy Perry („Double Rainbow”), Britney Spears („Perfume”), Beyoncé („Pretty Hurts”) a Celine Dion, dále spolupracovala na skladbách pro Dipla, The Weeknd, Kylie Minogue, Angel Haze a stala se výkonnou producentkou připravovaného alba Brooke Candy.

Sia se také objevila jako hostující vokalistka v některých hitech, které napsala pro své kolegy. Namátkou si zazpívala s Davidem Guettou ve skladbě „Titanium”, s Eminemem ve skladbě „Beautiful Pain” nebo s Flo Ridou v písni „Wild Ones”. Její zatím poslední prací byla spolupráce na singlu „Elastic Heart” k soundtracku The Hunger Games, na kterém se potkala právě s Diplem a The Weeknd.

Text - zdroj: sonymusic

Související:

Australská zpěvačka Sia zveřejnila videoklip k písni Elastic Heart