Jdi na obsah Jdi na menu

Barbora Poláková má na kontě oficiální píseň k filmu Bábovky

14. 9. 2020

barbora-polakova.jpgBarbora Poláková (foto: Rudolf Havlík)

Barbora Poláková nezahálí. Prázdniny využila k otevření vlastního obchodu s výběrovým oblečením a doplňky Poďsi a nyní přichází s novou skladbou „PoloVina”. Napsala ji u příležitosti vzniku filmu „Bábovky” natočeného podle románové předlohy Radky Třeštíkové. Populární zpěvačka a herečka v tomto snímku ztvárnila roli Karolíny.

„Producent Petr Erben mi zavolal poprvé tak před dvěma lety, že by k filmu chtěli ode mne napsat píseň. Potom - asi až rok poté - teprve přišla i nabídka, abych ve snímku hrála. Než jsme s mým kapelníkem Davidem Hlaváčem začali psát text, sešli jsme se s Radkou Třeštíkovou. Bylo pro nás nejdůležitější, co znamená ten příběh pro ni,” vysvětluje autorka a dodává: „Při psaní jsme nejvíce vycházeli z milostného trojúhelníku, ve kterém se ocitla moje postava Karolíny. Bylo mi to logicky nejbližší. Ale ten hlavní motiv songu, kterým je pro mne nesení zodpovědnosti za jakýkoliv vztah, nejen partnerský, ale i přátelský, spojuje všechny postavy.”

Zajímavostí je, že do finální podoby skladby, která reflektuje emoční sítě a oboustranné viny, přispěla i čerstvá držitelka ceny Anděl Beata Hlavenková. Výsledek svojí poetikou navazuje na předchozí Bářinu tvorbu, ve které si ráda hraje se slovy.

Samotný videoklip je poskládaný z filmových záběrů, které lákají na podzimní trhák. Vedle Barbory Polákové v něm účinkují Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, Petra Nesvačilová, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Ondřej Vetchý, Marek Taclík a Táňa Pauhofová.

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková