Jdi na obsah Jdi na menu

Ben Cristovao bojuje o Eurovizi s tanečním songem Kemama

28. 1. 2020

ben-cristovao_foto_angelika-spicarova.jpgBen Cristovao (foto: Angelika Špicarová)

Již podeváté bude Česká republika součástí hudební soutěže Eurovision Song Contest. Podaří se někomu ze sedmi semifinalistů složených jak ze známých, tak z méně okoukaných tváří napodobit úspěch Mikolase Josefa z roku 2018?

Mezi kandidáty na postup do mezinárodního semifinále Eurovize je kromě Karllla, We All Poop, Pam Rabbit, Elis Mraz, Barbory Mochowa nebo Olgy Lounové i Ben Cristovao. Ten o vítězství v národním kole bojuje se skladbou nazvanou „Kemama”. Píseň je hodně taneční, a tak se i děj videoklipu odehrává na party.

Ben Cristovao, který aktuálně vystupuje pod pseudonymem Benny Cristo, je asi největším adeptem na vítězství. Dlouhodobě spolupracuje s americkými producenty The Glowsticks. Ze všech semifinalistů má největší zkušenosti z velkých pódií, kde by se pro fanoušky rozdal. Vyprodal pražskou O2 Arenu, což letos v září hodlá zopakovat. Nad účastí v Eurovizi přemýšlel tři roky. Ben obvykle zpívá českým jazykem, teď ale udělal výjimku a netradičně se chopil angličtiny. Skvělé je, že i tahle podoba mu sedne.

Text - zdroj: musicserver.cz, ireport.cz