Jdi na obsah Jdi na menu

Benny Cristo se představí na letošní Eurovizi s písní omaga

18. 2. 2021

ben-cristovao_foto_angelika-spicarova.jpgBen Cristovao alias Benny Cristo (foto: Angelika Špicarová)

V mezinárodní soutěži Eurovision Song Contest, která proběhne v nizozemském Rotterdamu, bude Českou republiku reprezentovat Benny Cristo s písní „omaga”. Zpěvák se pokusí zapůsobit na diváky 20. května ve druhém semifinálovém kole. Finálový večer se uskuteční o dva dny později.

Současně se skladbou, jejíž název je obměnou zkratky OMG (Oh My God), tvůrci představili také videoklip. V něm se Benny Cristo proměňuje v hrdiny kultovních filmů, jako jsou „Pulp Fiction” nebo „Hříšný tanec”. ČTK o tom informovala tisková mluvčí České televize (ČT) Karolína Blinková.

Podle pravidel musí letos každý účastník svou zemi reprezentovat s novou písní. Song „omaga” vzešel ze spolupráce s producentem Filipem Vlčkem.

„Odkazovat v hudebním klipu na tak obrovská díla, jako jsou Pulp Fiction, Forrest Gump nebo Osvícení byla výzva. Uchopili jsme to po svém a Benny tomu svým hereckým výkonem dodal správnou úroveň i vtipnou nadsázku. Naneštěstí jsme si vybrali nejbělejší a nejstudenější víkend v roce, spousta lokací se nám tak zkomplikovala počasím. Sedícího Forresta na lavičce jsme točit venku nemohli, proto jsme v několika scénách museli využít zelené plátno a realitu dotvořit v postprodukci,” říká režisér Jan Strach.

Benny Cristo jej doplňuje: „Během natáčení jsme nabrali hromadu skvělých scén. Byl jsem si jistý, že i když použijeme jen desetinu z nich, výsledek bude jedinečný. Honza přišel se senzačním nápadem, který se povedlo bezvadně zrealizovat.”

V minulém roce se vinou pandemie koronaviru Eurovize nekonala, proto Benny Cristo vystoupí až letos. Konkrétní podobu jarních přímých přenosů z Ahoy Areny zatím pořadatelé neoznámili. „Věřím, že se Evropské vysílací unii nakonec podaří zrealizovat soutěž v co možná nejotevřenější variantě, aby si Benny i diváci užili taneční skladbu omaga tak, jak byla zamýšlena. Tedy naživo z Rotterdamu a v pódiové podobě,” uvedl šéf české delegace Kryštof Šámal.