Jdi na obsah Jdi na menu

Billy Idol zveřejnil videoklip k povedené skladbě Bitter Taste

17. 8. 2021

billy-idol.jpgBilly Idol (foto: Angelika Špicarová)

Billy Idol se po albu „Kings & Queens Of The Underground” na sedm let studiově odmlčel. Až nyní se vrací s novým EP pojmenovaným „The Roadside”, z něhož vypouští první singl i s klipem.

Skladbou „Bitter Taste” připomíná britský zpěvák děsivou nehodu na motocyklu v roce 1990. Tehdy téměř přišel o nohu a rok nemohl chodit. A právě pauza během pandemie se mu zdála jako dobrý okamžik k ohlédnutí za významnou událostí v jeho životě.

„Nehoda na motocyklu byla katarzí, okamžikem probuzení. Kousek mě na té silnici zůstal, ale nakonec to nemuselo být nutně jen špatné. Byl to budíček. Možná jsem na té silnici nechal neuctivého mladého Billyho a otevřel dveře pozornějšímu otci a citlivějšímu muzikantovi,” vysvětluje umělec.

Videoklip je pojat jako takový snový návrat k celé události a projev autorova díku za to, že je stále na světě. Samotný singl má, jak název napovídá, skutečně hořkou příchuť a také dobře budovanou atmosféru. Je poutavý nejen textově, ale i hudebně. Kus dobré práce na silném zvuku odvedl také renomovaný producent Butch Walker a my se jen můžeme těšit na zbylý materiál z EP „The Roadside”, které vyjde 17. září.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Hricko