Jdi na obsah Jdi na menu

Birdy zveřejnila videoklip ke skladbě Words As Weapons

8. 4. 2014

birdy-2014.jpgBIrdy (foto - zdroj: openspacelands.com)

Birdy, která se celosvětově proslavila už v patnácti letech, vydala loni na podzim druhé album. Její nahrávka "Fire Within" se setkala s uznáním kritiky a vřele byla přijata i u nás. Birdy díky albu získala nominaci na Brit Awards v kategorii Nejlepší britská zpěvačka.

Nyní sedmnáctiletá Britka překvapila svou rolí ve videoklipu k aktuálnímu singlu "Words As Weapons". Jindy andělsky působící žena v něm totiž vystupuje v roli běsnícího ducha lačnícího po pomstě.

Čtyřminutový temný snímek sleduje dramatickou zápletku, kdy se duch hlavní hrdinky chystá vypořádat se svým exmilencem, který si našel novou přítelkyni. To pochopitelně Birdy nenechá jen tak a mladíkovi zatopí natolik, že mu nezbude nic jiného, než před křehkou dívkou utéct.

Byť na zvuku singlu zpěvačka opět spolupracovala se zkušeným hitmakerem a frontmanem skupiny OneRepublic Ryanem Tedderem, o přímočarý rádiový hit se nejedná. Přesto skladba poutá svou křehkostí a tajemnou uhrančivostí, tedy vlastnostmi, díky nimž si může získat řadu posluchačů.

Text - zdroj: musicserver.cz / Josef Martínek