Jdi na obsah Jdi na menu

Britský zpěvák Ed Sheeran zveřejnil první singl z očekávaného alba

10. 4. 2014

ed-sheeran-2014.jpgEd Sheeran (foto - zdroj: mtv.com)

Písničkář Ed Sheeran, který před třemi lety uhranul fanoušky po celém světě výborným debutem "+", se na první ochutnávce z druhého alba vydal do retro-disko světa současné producentské jedničky Pharrella Williamse. Skladba "Sing" je pilotním singlem z desky, která se bude jmenovat "X" (neboli "Multiply"). Album by mělo vyjít 23. června.

Jak prozrazuje Ed Sheeran v oficiáním tiskovém prohlášení, píseň "Sing" natočil v New Yorku krátce po ceremoniálu Grammy, kde se na spolupráci domluvil právě s Pharrellem Williamsem.

"Tuto píseň jsem vybral jako první singl, protože kdybych představil akustickou baladu, všichni by si řekli, že dělám pořád to stejné. Tohle je něco, co budou lidi buď milovat, nebo nenávidět, ale alespoň o tom budou mluvit,"  vysvětluje Sheeran.

Ed Sheeran získal za vydařenou prvotinu hned několik prestižních ocenění. Stal se Objevem a Zpěvákem roku na Brit Awards, získal Q Awards pro nováčka roku a jako autor skladby "The A Team" též velmi respektovanou Ivor Novello Awards, jejímiž držiteli jsou například Adele, Bono z U2, Mick Jagger, James Blunt, David Gilmour z Pink Floyd nebo John Lennon a Beatles. Má tři nominace na Grammy. Nedávno se i českým éterem prohnal jeho příspěvek na soundtrack k filmu "Hobit: Šmakova dračí poušť".

Text - zdroj: Libor Lisý