Jdi na obsah Jdi na menu

Bruce Springsteen oslavuje v novém singlu cesty americkou krajinou

3. 6. 2019

bruce-springsteen.jpgBruce Springsteen (foto - zdroj: facebook.com)

Vydání nové desky amerického barda Bruce Springsteena se nezadržitelně blíží, je naplánováno na 14. června. Slavný hudebník se s obsahem a zvukem nahrávky „Western Stars” rozhodně netají. Aktuálně pustil do světa již třetí píseň nazvanou „Tuscon Train”.

Po skladbách „Hello Sunshine” a „There Goes My Miracle” song „Tuscon Train” jen potvrzuje nastolený trend. Opět se jasně pohybuje ve vodách odkazování k sedmdesátkovému kalifornskému popu. Nyní nedominují smyčcové party, byť zde jsou přítomny, ale výrazná dechová sekce. A znovu je to oslava cestování, odjezdů a příjezdů, tedy jednoho z oněch amerických témat, které mají novinku napájet.

Po lyric videu a pouhé zvukové stopě přináší umělec první regulérní videoklip. A ač by se to k tématu hodilo, nejedná se o klip s příběhem, ale pouhý záznam ze studia, kde je Bruce Springsteen s kytarou obklopený bohatě obsazenou kapelou, v níž zůstává nepřehlédnutelná jeho manželka Patti Scialfa.

V posledních dnech také došlo k potvrzení toho, o čem se dosud jen spekulovalo. Bruce Springsteen totiž oznámil, že se na podzim opět zavře do nahrávacího studia a tentokrát se svými oblíbenými kumpány, E Street Bandem. Po dokončení práce je v pořadníku turné. Zda bude americké či světové nebo se dokonce zastaví i u nás, je prozatím ve hvězdách.

Text - zdroj: musicserver.cz/Jiří V. Matýsek