Jdi na obsah Jdi na menu

Chester Bennington ožívá v debutovém singlu Marka Mortona

15. 1. 2019

linkin-park_2017.jpgChester Bennington (foto: Angelika Špicarová)

Sólový debut kytaristy Marka Mortona vzbudil v posledních týdnech velký zájem, a to nejen u fanoušků jeho domovské kapely Lamb of God. Důvodem je hostování tragicky zesnulého lídra Linkin Park Chestera Benningtona. Ten nazpíval „Cross Off” několik měsíců před smrtí, song je tak jedním z posledních studiových záznamů amerického zpěváka.

Skladbu „Cross Off” napsal Mark Morton společně se spoluhráčem Jakem Onim a producentem Joshem Wilburem. Chester Bennington ji ovšem po nástupu do studia svými připomínkami výrazně ovlivnil, a proto mu náleží spoluautorství. Kromě skladatelských nápadů ji opatřil nezaměnitelným vokálem, který již tak silnou píseň povyšuje na strhující dílo.

Album „Anesthetic” vyjde 1. března a kromě Chestera Benningtona na něm uslyšíme Jacobyho Shaddixe z Papa Roach, Marka Lanegana či Mylese Kennedyho. Chybět nebude ani autorův spoluhráč z Lamb of God Randy Blythe, který si střihl duet se současnou zpěvačkou Arch Enemy Alissou White-Gluz. Kromě vokalistů si Mark Morton pozval také hvězdné instrumentalisty Roye Mayorgu ze Stone Sour, Davida Ellefsona z Megadeth či člena Korn Raye Luziera.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Hricko