Jdi na obsah Jdi na menu

Coldplay ve videoklipu ke skladbě Birds hýří barvami

4. 1. 2016

coldplay-2015.jpgColdplay (foto: Julia Kennedy)

Prosincovým vydáním nové desky „A Head Full Of Dreams” vyvolala kapela Coldplay ve fanoušcích celkem smíšené pocity. Někteří ji považují za výtečnou, jiní zase za jakousi vatu a neucelené dílo, které i kvůli produkci norských Stargate nemá s dosavadní produkcí Coldplay nic společného.

Prodeje ale zatím nejsou vůbec špatné - v Anglii je deska (za více než půl milionu prodaných kusů) již platinová, v Itálii taktéž, i když tam jí stačila na toto ocenění jen desetina. Zlato si připsala do Vánoc také v Německu, Austrálii, Kanadě nebo Belgii, a to je třeba vzít v potaz i ten fakt, že sedmou studiovou nahrávku v rádiích prozatím propaguje jen pilotní singl „Adventure Of A Lifetime”.

To ovšem kapela v nejbližších týdnech změní. Druhý lednový den totiž zcela nečekaně představila vizuál k novince „Birds”. Zajela si ho natočit do jižní Kalifornie, jmenovitě do slavné umělé fatamorgány jménem Salvation Mountain. Tento přeplácaný cukrkandl vyjadřující hlubokou úctu k bohu vytvořil neortodoxní americký umělec Leonard Knight a nápad zajet natáčet právě tam dostal režisér Marcus Haney, který měl na starosti například i nedávné video skupiny Mumford & Sons.

Nečekejte tedy žádný velký příběh, spíše koláž stovek krátkých a nikterak domyšlených záběrů, které však k náladě rozjuchané písně perfektně sedí.

Text - zdroj: musicserver.cz/Jaromír Koc