Jdi na obsah Jdi na menu

Daft Punk zveřejnili videoklip ke skladbě Instant Crush

9. 12. 2013

daft-punk-2013.jpgDaft Punk (foto - zdroj: consequenceofsound.net)

Francouzské duo Daft Punk zveřejnilo videoklip k písni "Instant Crush". Ve videu si zahrál lídr newyorské kapely The Strokes - Julian Casablancas, který ve skladbě nazpíval i vokály. O režii klipu se postaral Warren Fu.

Song "Instant Crush" je čtvrtým singlem z alba "Random Access Memories", který Daft Punk zveřejnili letos v květnu. Z nahrávky pocházejí i singly "Lose Yourself to Dance", "Doin' It Right" a také hit "Get Lucky", který britský hudební magazín NME označil za nejlepší skladbu roku 2013.

Daft Punk vznikly v roce 1993 v Paříži. Známými se staly již debutovou nahrávkou "Homework" (1997), která kromě jiných obsahovala i singly "Da Funk" a "Around The World".

O čtyři roky později vydali album "Discovery" (2001) s hity "One More Time" nebo "Harder, Better, Faster, Stronger". Nahrávka "One More Time" dostala vizuální podobu v animované snímku "Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem" (2003) japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho.

Následovala studiovka "Human After All" (2005) a soundtrack k sci – fi "Tron: Dědictví" (2010). Daft Punk byly zatím osmkrát nominováni na cenu Grammy a dvakrát se jim ji podařilo získat. Známí jsou také tím, že kladou důraz na vizuální prezentaci své tvorby a specifická jsou i jejich živá vystoupení.

Text - zdroj: gigwise.com