Jdi na obsah Jdi na menu

David Bowie zveřejnil zajímavý videoklip k písni Valentine’s Day!

20. 7. 2013

davidbowie2013.jpgDavid Bowie (foto - zdroj: facebook.com) 

Britský hudebník David Bowie odtajnil videoklip ke skladbě "Valentine's Day", která vyjde 17. srpna jako čtvrtý singl z jeho aktuální studiové desky "The Next Day". 

Režiséry videa jsou Indrani Pal-Chaudhuri a Markus Klinko, dvojice proslulá hlavně módní fotografií. Na rozdíl od předchozích dvou Bowieho klipů, ve kterých účinkovali známí herci jako Tilda Swinton, Gary Oldman a Marion Cottilard, zde vystupuje 66-letý umělec sám. Zpívá v prostorách opuštěné industriální budovy. Videoklip je postaven na výborné kameře, bravurních střizích a samozřejmě charismatu samotného zpěváka. Hrůza není patrná jen z Bowieho výrazu, ale také z textu písně, který odkazuje k incidentu na Northern Illinois University, kde bývalý student zastřelil v roce 2008 pět lidí, dalších jednadvacet zranil a poté spáchal sebevraždu.

Jestli se něco kromě melodie této neprvoplánově chytlavé písně vtiskne fanouškům do paměti, jsou to oči Davida Bowieho.

Zážitek z videa je velmi intenzivní, téměř magický. Přesvědčte se sami...

Biografie – David Bowie

David Bowie je jedním z nejvýznamnějších hudebníků v historii. Oceňované je zejména jeho inovátorství ze 70. let minulého století, které se projevilo na albech jako "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" (1972), "Aladdin Sane" (1973), "Young Americans" (1975) či "Heroes" (1977). Na svém kontě má 24 studiových nahrávek, z nichž prodal více než 140 milionů kopií.

Držitel dvou Grammy a dvou Brit Awards je podle BBC 29. nejvýznamnějším Britem v dějinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roce 2004 označil za 39. nejlepšího rockového interpreta v dějinách a 23. nejlepšího zpěváka historie. V roce 1996 Davida Bowieho uvedli do Rock’n'rollové síně slávy.