Jdi na obsah Jdi na menu

Die Antwoord zveřejnili skvělé video ke skladbě Alien

8. 6. 2018

die-antwoord-2018.jpgDie Antwoord (foto - zdroj: GoOut.cz)

Jihoafričtí provokatéři Die Antwoord, kteří vystoupí 20. srpna na Výstavišti v Praze, se připomínají novým videoklipem. Vznikl k songu „Alien” a je dalším parádním vizuálním počinem v jejich tvorbě.

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Dvojici Yolandi Visser (vlastním jménem Anri du Toit) a Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyka jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.

Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako „zef”. V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury „zef” je to zcela opačně. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord.

Jejich divoká a bláznivá show plná energie z nich dělá kultovní záležitost všech světových hudebních pódií. Jak říká samotná kapela:

„Poslouchat nás jen z počítače, to je jako cákat se ve vaně a předstírat, že se koupete v oceánu. To prostě musíte zažít.”

V České republice Die Antwoord koncertovali celkem třikrát, naposledy loni na festivalu Rock for People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, a v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních. Předskakovat jim 20. srpna na Výstavišti v Praze bude jedna z nejžhavějších mladých jihoafrických hvězd alternativní scény Moonchild Sanelly.

Text - zdroj: ireport.cz/redakce