Jdi na obsah Jdi na menu

Ewa Farna představila píseň Málo se známe a zve na Ewa Fest

19. 9. 2018

ewa-farna_2018.jpgEwa Farna (foto - zdroj: music-zone.eu)

Ewa Farna má za sebou náročnou letní sezónu, kdy navíc oblíbené umělkyni vyšel dokument „Ewa Farna 10: Neznámá známá” na digitálních platformách v České republice, Polsku a na Slovensku.

V současnosti natáčí film česko-německé produkce, je kapitánkou 100 členné poroty v novém pořadu v Polsku. K tomu však zpěvačka hudebně nezahálí a vypouští povedený singl s názvem „Málo se známe”.

Tématem novinky Ewy je interakce mezi lidmi. Song vychází současně v češtině i polštině, jeho autory jsou samotná Ewa a producent Piotr Rubik, o český text se postarala zaběhnutá dvojice Sázavský & Chobot.

Populární diva ke skladbě dodává: „Vidím to sama na sobě, vyhýbám se občas přímému kontaktu s lidmi, raději se zahledím do telefonu, kvůli kterému ale paradoxně o kontakt přicházím. Obecně se mi zdá, že máme rádi jen ty jedince, kteří smýšlejí stejně, nesnášíme odlišnost a přitom si zkusme představit jak děsivý by byl život bez různorodosti. Klip právě tenhle svět ukazuje. Najednou prostě vidíte všude jen lidi s identickou tváří.”

Koncertní plány třinecké rodačky nepoleví ani na podzim. K největším a nejzajímavějším říjnovým akcím bude patřit první ročník festivalu Ewa Fest v Těšíně (českém i polském). Akce, jež je především setkáním Ewiných fanoušků ze všech koutů střední Evropy, má čistě charitativní charakter a veškerý výdělek bude rozdělen mezi občanské sdružení Borůvka fungující při Jedličkově ústavu v Praze a Fond pro podporu polské menšiny na Těšínském Slezsku.

K důvodu, proč se festival bude konat právě ve městě nacházejícím se přímo na hranici České republiky a Polska, Ewa dodává: „Ráda bych, aby mě fanoušci lépe poznali právě skrze region, ze kterého pocházím. Můj původ není jednoduchý, spousta Čechů třeba nechápe, že jsem se narodila v Čechách, ale jsem Polka a jmenuju se Ewa s dvojitým w. Ewa Fest je třídenní sraz příznivců, v rámci něhož pouštíme filmový dokument v těšínském kině, máme naplánovanou autogramiádu, dva koncerty v Mickiewiczově divadle, talk show na téma Těšínského Slezska a také samozřejmě samostatné setkání s fanoušky jako takové, během něhož se můžou na cokoliv ptát a získat bezprostřední odpověď. Do projektu a produkčního teamu se snažím zapojit co nejvíce místních talentovaných lidí. Mám pocit, že svému regionu hodně dlužím a proto bych chtěla akci po 6 letech přesunout na tohle místo a propojit Poláky a Čechy v mém rodném kraji. Není pro to snad ideálnějšího města, než Tešín, který spojuje oba státy.” Vstupenky a program Ewa Festu jsou k mání na webu ewafest.com.

Text - zdroj: music-zone.eu