Jdi na obsah Jdi na menu

Gerard Way z My Chemical Romance vydá sólové album

7. 8. 2014

gerardway2014.jpgGerard Way (foto - zdroj: musicfeeds.com.au)

Zpěvák a hudebník Gerard Way chystá album "Hesitant Alien". Sólový debut frontmana skupiny My Chemical Romance vyjde 30. září.

Gerard Way je spoluzakladatelem a vůdčí osobností jedné z nejpopulárnějších rockových kapel posledních let. Byť se tomu My Chemical Romance vzpírali, byli nejčastěji označováni jako reprezentanti emo rocku. Jejich nejúspěšnější nahrávkou se stala koncepční deska "The Black Parade" z roku 2006 – celosvětově si ji pořídilo přes 3 miliony zájemců. Loni v březnu kapela oznámila, že končí, a letos se s posluchači rozloučila kolekcí "May Death Never Stop You: The Greatest Hits 2001–2013".

O tom, že Gerard Way chystá sólový materiál, se spekulovalo delší dobu. Dohady zpěvák utnul na začátku srpna oficiálním prohlášením, v němž o chystané novince prozradil zajímavé detaily. Zvukově by album mělo být ovlivněno hlavně anglickou kytarovou hudbou, brit popem a vlnou shoe-gaze.

V textech se Gerard Way hlásí k odkazu Jarvise Cockera (Pulp), Damona Albarna (Blur, Gorillaz) nebo Franka Blacka (Pixies). Desku produkoval Doug McKean, s nímž Way spolupracoval už za časů My Chemical Roamce, o mix se postaral Tchad Blake (Arctic Monkeys, The Black Keys). Prvním singlem by se 19. srpna měla stát skladba "No Shows".

Seznam skladeb alba Hesitant Alien

01. Bureau
02. Action Cat
03. No Shows
04. Casting Shadows
05. Millions
06. Zero Zero
07. Juarez
08. Drugstore Perfume
09. Get The Gang Together
10. How’s It Going To Be
11. Maya The Psychic

Text - zdroj: electropiknik.cz