Jdi na obsah Jdi na menu

Green Day ohlásili nové album a lákají na něj titulním singlem

13. 9. 2019

green-day.jpgGreen Day (foto - zdroj: facebook.com)

Nový singl, nová deska, velké turné. To jsou zatím poslední zprávy z tábora Green Day. Populární kapela oznámila comeback a na scénu se vrací se syrovou skladbou „Father Of All Motherfuckers”. Ta je zároveň titulní písní z připravovaného alba, které by mělo vyjít 7. února 2020.

Green Day následně vyjedou na koncertní šňůru „The Hella Mega Tour”, na níž je doplní další žánroví veteráni Weezer a Fall Out Boy. Všechny tři formace to stvrdily novými songy.

První studiová nahrávka Green Day od nepříliš povedené „Revolution Radio” bude již třináctou v pořadí. Aktuální singlový kousek zvukově od minulé tvorby výrazně odbočuje. Skupina se rozhodla vzdálit přežitému pop-punku a vydala se blíže k přímočarému rocku. Nečekaným a velmi nezvyklým znakem je vokál Billieho Joea Armstronga, jenž je často díky různým filtrům k nepoznání. Velkolepé zakončení léta pozitivní dvouapůlminutovou peckou je rozhodně slibným lákadlem na chystanou kolekci.

Kromě té vydá kapela také grafickou novelu „Last Of The American Girls” odkazující ke stejnojmenné skladbě z alba „21st Century Breakdown” z roku 2009. Na její tvorbě se podíleli i samotní muzikanti, o ilustrace se postaral Frank Caruso. V knihkupectvích by se mělo dílo objevit 29. října.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Kocáb