Jdi na obsah Jdi na menu

Helloween jsou zpět s novinkou Pumpkins United

20. 10. 2017

helloween.jpgHelloween (foto: Angelika Špicarová)

Na podporu svého jedinečného reunionu původního line-upu se zpěvákem Michaelem Kiskem a kytaristou Kaiem Hansenem, doplněného o členy současné sestavy, nahráli Helloween v sedmičlenném obsazení novou skladbu „Pumpkins United”. To je současně i název turné, které startuje 19. října v Mexiku a nemine ani Českou republiku.

„Pumpkins United” je kompozice velmi zdařilá, byť nenabízí nic, co bychom od této speed/power metalové legendy neslyšeli. To jistě ani nebyl záměr, spíše jde o to nalákat další fanoušky na koncerty, které slibují tříhodinovou show. Více než šestiminutová píseň přináší spojení původní a nové sestavy. Je možné slyšet vedle sebe zpívat Andyho s Michaelem a do toho jim přizvukuje i Kai. Velmi zdařilá je prostřední část, která obsahuje výtečné kytarové souboje připomínající již dávno minulé časy. A jako bonus jsou zde textové citace ze slavných hitů souboru.

Doprovodné lyric video je relativně jednoduché. Nabízí počítačově ztvárněnou rotující, sedmiramennou hvězdici s prstenem, na němž jsou napíchnuté dýně, které mají znázorňovat ono „Dýňové sjednocení”. Objevuje se taktéž první maskot známý z obalu „Walls of Jericho”.

Nezbývá, než se těšit na 25. listopad, kdy Helloween zavítají do pražské Tipsport Areny.

Text - zdroj: musicserver.cz/Tomáš Rozkovec