Jdi na obsah Jdi na menu

Itcho Pčelár & Jamestown zveřejnili nový singl Máj

22. 5. 2014

itchypcelar-jamestown-2014.jpgItcho Pčelár & Jamestown (foto - zdroj: jamestown.sk)

Na slovenské hudební scéně přibyla nová píseň plná jarní atmosféry a příjemných melodií. Itcho Pčelár & Jamestown představují singl s výstižným názvem "Máj".

Po pozitivních ohlasech na jejich debutové album "Divadlo bláznov" pokračuje Itcho Pčelár se svou kapelou Jamestown vytrvale dál. Mezitím Itcho svým fanouškům oznámil, že si odchází vyčistit hlavu na měsíc do Thajska. Zajímavostí je, že se rozhodl jet úplně sám. Od jeho návratu uplynul již nějaký ten čas a práce s Jamestown začíná být čitelná v podobě nového singlu s názvem "Máj".

Píseň byla nahrána jako duet a s Itchom si ji zazpívala houslistka Kristýna, jejíž jemný hlas navozuje celé skladbě čistotu a upřímnost. Přítomnost smyčců připomíná jarní probouzení a hlavní myšlenkou je vědomí, že na každého někdo někde čeká, jen je třeba k sobě najít cestu."Máj je pro mě velmi osobní píseň. Měl jsem vidinu toho, že cítím něco podobného, ​​o čem zpívám. Vidinu toho, že je nablízku někdo, kdo na mě čeká", vyjádřil se Itcho
Pčelár.

Producentsky se pod novou píseň podepsal Marek Rakovický ze studia LVGNC, který se také podílel na produkci jejich debutového alba "Divadlo bláznov". V těchto dnech Itchy s kapelou pracují na divadelní show, kde nebudou chybět kostýmy, příběh a dokonce i vzdušná akrobacie. Fanoušci ji budou moci poprvé spatřit již koncem června ve Starém divadle Karola Spišáka v Nitre.

Text - zdroj: Marek Kučera