Jdi na obsah Jdi na menu

Jake Bugg zveřejnil novou skladbu Slumville Sunrise

19. 10. 2013

jake-bugg-2013.jpgJake Bugg (foto - zdroj: illinoisentertainer.com)

Britský zpěvák Jake Bugg zveřejnil skladbu s názvem "Slumville Sunrise". Učinil tak v relaci Zanea Lowe na BBC Radio 1. Píseň je druhým singlem ze studiovky "Shangri La", která by měla vyjít 18. listopadu.

Devatenáctiletý hudebník se rozhodl pojmenovat své druhé album po studiu producenta Ricka Rubina, ve kterém nahrávka vznikala. Jake Bugg už z očekávané novinky zveřejnil singl "What Doesn’t Kill You".

Jake Bugg, vlastním jménem Jacob Edwin Kennedy, pochází z Nottinghamu a jako dvanáctiletý se začal učit hrát na kytaru. Když mu bylo 17 let, BBC mu umožnila vystoupit na jednom z menších pódií na slavném festivalu Glastonbury. Důvodem byla skutečnost, že už v té době měl podepsaný kontrakt s vydavatelstvím Mercury Records.

V jeho kariéře mu mimo jiné pomohlo i to, že jeho píseň "Country Song" si pro svou reklamu vybral jeden anglický pivovar. Zviditelnil se i v programu Later … with Jools Holland.Muzikant vydal své debutové eponymní album loni 15. října, přičemž s ním debutoval na první příčce UK Chart. Magazín NME mu dal 9 z 10 hvězdiček a deník Daily Mail čtyři z pěti. Kladně ho hodnotili i v BBC, v deníku The Guardian či magazínu Impact. V současnosti je nominován na prestižní Mercury Prize.

Text - zdroj: digitalspy.co.uk