Jdi na obsah Jdi na menu

Jana Kirschner s Vojtěchem Dykem vás zvou do oázy klidu a naděje

24. 3. 2020

jana-kirschner_a_vojtech-dyk.jpgJana Kirschner & Vojtěch Dyk (foto: Vladimír Šimíček)

Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. A tak, když teď hudebníci mají víc času, mohou intenzivněji dělat na novinkách a dokončovat věci, které zatím nestihli. Své o tom ví i Jana Kirschner. Jaro totiž vítá duetem s Vojtěchem Dykem nazvaným „Na okamih”.

„Původně jsem měla s touto písní jiné plány. Chtěli jsme ji vydat už před Vánocemi, ale nebyl čas se zastavit a song dokončit. Jako by mu to nebylo souzeno. V posledních dnech mám pocit, že lidé zoufale potřebují něco pozitivního. Doufám, že se nám to povedlo a tohle bude ta dobrá zpráva i pro všechny muzikanty, kteří - podobně jako mnozí jiní umělci závislí na živých vystoupeních a koncertech - netuší, co s nimi bude. Musíme spojit síly a tvořit,” rozjímá autorka.

Videoklip, v němž hraje hlavní roli kytice, která se rozvíjí, vadne a chřadne stejně jako lidské vztahy, režíroval Juraj Johanides. Skladbu prostupuje klid a Dykův vokál do ní nádherně zapadá. „Chtěla jsem si splnit sen. Vojta je skvělý člověk a má jeden z nejlepších hlasů, jaké znám. Tak jsem mu zavolala a on souhlasil. Netušil, co nás čeká. Nahráli jsme píseň plnou nostalgie i naděje, která jako by patřila právě do těchto dní a týdnů.”

Jana Kirschner se hned od začátku roku pilně pustila do práce na nové studiové desce, kterou by chtěla vydat ještě letos. „Projekt ‚Na okamih‛ bych ráda rozvíjela i s dalšími umělci, a je možné, že z toho vznikne nakonec něco většího. O tom si však můžeme vyprávět až na podzim,” uzavírá.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík