Jdi na obsah Jdi na menu

KACZI natočila video k optimistické skladbě Držíme spolu

11. 4. 2020

kaczi.jpgKACZI (foto: Kateřina Pletichová)

Stejně jako všichni muzikanti i KACZI nedávno přišla o možnost živého vystupování. Dobu ovlivněnou vládními opatřeními proti šíření koronaviru tráví se svými nejbližšími na vesnici. Nejen telefony s přáteli končící slovy „Zlom vaz!” ji inspirovaly ke složení novinky. V písni „Držíme spolu” vlastně popisuje to, co nyní zažívá.

„Celé to vzniklo strašně rychle. Děti si to broukaly pořád dokola, tak mě napadlo to poslat dál. Úryvek se na sociálních sítích setkal s pozitivními ohlasy. Chyběla mi jedna sloka, aby z toho byl song, a aranž. Přišla jsem za taťkou, ať mi s tím píchne, že zítra jdeme do studia,” směje se KACZI. Aranž společně s tatínkem stvořili za pochodu. Dětské hlasy patří zpěvaččiným synovcům a jejich kamarádům, které si nahrávala v terénu na mobil nebo rekordér. Do natáčení se však zapojily i děti souseda majitele studia.

Jak skladba, tak videoklip k ní vznikly z nadšení písničkářčiny rodiny a blízkých. „S klipem mi pomohli přátelé. Kamarádka Vlaďka, která pracuje s dětmi, rozhodila sítě s výzvou, ať rodiče posílají videa, jak jejich ratolesti zpívají a tančí. Já jsem dělala záběry z domácího prostředí průběžně na mobil. Další mi pomohli s natáčením ve studiu, se střihem nebo částečným pokrytím nákladů,” zakončuje KACZI, jež i v tomto nelehkém čase nabádá lidi k úsměvu na rtech, pozitivnímu naladění a užívání si trávení času s rodinou.

Kateřina Kouláková alias KACZI je beskydská písničkářka, skladatelka a akordeonistka. Vystudovala zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a autorské tvorbě se věnuje už několik let. V minulém roce vydala své první EP s názvem „Polonahá”.