Jdi na obsah Jdi na menu

Kapela Mig 21 přichází s bláznivým klipem k písni Hej kámo!

20. 11. 2020

mig-21-26.07.2008---foto-angelika-spicarova.jpgMig 21 (foto: Angelika Špicarová)

K napsání nové skladby „Hej kámo!” dovedl skupinu Mig 21 stesk po starých dobrých časech. „Touha sejít se s kamarády, zatančit si a dát si skleničku, ta je stará jako lidstvo samo, a v dnešní době je tahle touha ještě o poznání silnější. Takže zjevně tenhle pocit,” odhaluje inspiraci frontman Jiří Macháček.

Za produkcí nového singlu stojí Lukáš Chromek, který si spolupráci pochvaluje. „Migové jsou nejen parta opravdu zábavnejch chlapíků, ale taky kapela, která umí napsat dobrou písničku. Ve studiu buď makaj do roztrhání, nebo si natáčení užívaj jako skleničku kvalitního nápoje. Nic mezi tím,” komentuje producent.

Vizuál k songu „Hej kámo!” nakonec proběhl v omezeném režimu kvůli vládním opatřením a formace Mig 21 si ho natočila sama. „Rozhodli jsme se obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných a video jsme si udělali sami. S pomocí Mikiho Křena za kamerou, na chalupě Pavla Hrdličky, podobně jako klip k písni Venkovan kluk,” říká zpěvák a odhaluje tajemství loutek. „Já jsem si totiž naštěstí vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost, tak jsme obsadili ty dědečkovy loutky.”

Původně mělo ve videoklipu účinkovat 40 striptýzových tanečnic. „Jejich počet jsme v důsledku dodržení vládních opatření smrskli na čtyři a ty jejich kreace jsme si odtančili sami. Jsou tam poměrně ostřejší erotické scény a ty jsme raději přenechali těm loutkám. V čem jsme se ale rozhodně omezit nechtěli je záměr podpořit myšlenku písně, že mejdan smrtí nekončí, že se nám a předpokládám i našim fanouškům chce pořád tančit a pít a žít jako dřív,” dodává Jiří Macháček.