Jdi na obsah Jdi na menu

Kapela minus123minut pokřtí v Praze nový videoklip

5. 12. 2017

minus123min_2017.jpgminus123minut (foto - zdroj: minus123minut.cz)

Skupina minus123minut se minulý rok vrátila na scénu a znovu těší fanoušky svým mixem funku, rocku, soulu, jazzu i world music. Tento měsíc trojice Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (baskytara) a Daniel Šoltis (bicí) odehraje tři koncerty. Na tom pražském pokřtí klip k singlu „Invisible World”.

Formace proslulá svou improvizací a žánrovou pestrostí v roce 2016 oznámila comeback a po šesti albech a sedmileté pauze pracuje na novém materiálu.

Již před časem minus123minut avizovali, že k tvorbě chtějí přistoupit jinak. „Doba se neuvěřitelně zrychlila, a tak je pro nás přirozenější, když se ponoříme do jedné písničky tak, jako bychom dělali celou desku. Ve chvíli, kdy s ní budeme spokojeni, ji i s videoklipem pošleme do světa ve formě singlu,” řekl Zdeněk Bína o současném postupu kapely.

A tak vznikla skladba „Invisible World”, kterou minus123minut představí 13. prosince v pražském Paláci Akropolis. Na tomto koncertě k ní pokřtí i videoklip. Na pódiu se také objeví skupina Megaphone nebo saxofonista Marcel Bárta.

O den později 14. prosince vystoupí minus123minut v Plzni a 16. prosince v Českých Budějovicích.