Jdi na obsah Jdi na menu

Kapela Mirai zrealizovala videoklip k nové písni v Londýně

12. 1. 2019

mirai.jpgMirai (foto: Ondřej Pýcha, Universal Music)

Z debutového alba „Konnichiwa” se urodilo hned pět úspěšných skladeb, a tak není divu, že Mirai už pilně pracují na druhé řadové desce. Vyjde na podzim a post prvního singlu si vysloužila zdařilá píseň „ØTCHI”.

Její zvuk lehce překvapí, protože se nedá říct, že by se jednalo o přímočarý hit, jako tomu bylo třeba v případě songu „Když nemůžeš, tak přidej”.

Skupina ve spolupráci s producentem Ondřejem Fiedlerem představuje skladbu, jejíž poprockový zvuk je příjemný, nenucený a současný. Povedený vizuál k ní se natáčel pod taktovkou režiséra Ondřeje Kudyna v Londýně a pracuje s principem životní smyčky. „Video naznačuje, že není dobré vstupovat vícekrát do jedné řeky. Člověk to ale přesto dělá, protože racionalita není na denním pořádku, minimálně u nás. Jako hlavní hrdina klipu to na konci pochopím. V reálném světě teprve uvidíme,” říká o novince frontman Mirai Navrátil.

„Počasí bylo klasicky londýnské, takže celý týden neustále pršelo. To nám ale nevadilo. Konceptu a náladě písničky to sluší,” přibližuje natáčení. Jako zajímavost zpěvák dodává, že podle tvrzení svých rodičů byl právě v Londýně počatý.

Singl „ØTCHI” značí pro formaci začátek nové éry, v níž se po loňských vystoupeních v klubech i na festivalech poprvé představí ve velkých sálech. V listopadu a prosinci kapelu čekají čtyři speciální koncerty, na které slibuje zbrusu novou show.

Text - zdroj: musicserver.cz/Josef Martínek