Jdi na obsah Jdi na menu

Kapela Poetika vydává poslední skladbu z projektu Identity

24. 1. 2021

poetika_-ondrej-kudyn.jpgPoetika a Katarína Knechtová (foto: Ondřej Kudyn)

Skupina Poetika uzavírá trilogii písní a videoklipů se speciálními hosty nazvanou „Identity”. Po skladbách „Karavana” s kapelou Mirai a „Elegie” s formací John Wolfhooker přichází s popovým songem „Cíl”. Pozvání ke spolupráci přijala stálice slovenské hudební scény Katarína Knechtová.

Autorem textu je rapper kapely Poetika Eduard Rovenský. O produkci se postarali Dan Hrdlička a liberecký multiinstrumentalista Kenny Rough. Videoklip natáčený ve Vysokých Tatrách má na svědomí tradiční tvůrčí dvojice Ondřej Kudyn a Ondřej Brejška.

„Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost spolupracovat s Poetikou,” komentuje Katarína Knechtová a chválí zajímavý koncept spojený se skladbou s poselstvím. „Také jsem potěšená, že jsme stihli natočit klip a trochu víc se poznat,” podotýká zpěvačka.

Vznik songu popisuje i jeho autor Eduard Rovenský. „S Katarínou jsme se potkali na projektu ke knížce Gump a já hned věděl, že její empatie, energie a lidskost je přesně to, co schází k dokončení do té doby rozdělané písně. V textu jsem se snažil zachytit momenty lidské nejistoty. Chvíle kdy člověku pomůže nepodléhat vnitřní panice z okamžiku, ale myslet na to, že po každé noci znovu vyjde slunce. Kdy je potřeba si uvědomit, že tou nejcennější věcí je život sám, v celé své kráse. A právě proto - ta cesta je Cíl.”