Jdi na obsah Jdi na menu

Kateřina Marie Tichá zveřejnila video k duetu s Davidem Stypkou

8. 3. 2021

katerina-marie-ticha.jpgKateřina Marie Tichá (foto - zdroj: Universal Music)

Kateřina Marie Tichá vydává po skladbách „Sami” a „Zničená zem” třetí singl s názvem „Divoká” z úspěšného debutového alba „Sami”, za které byla nominovaná na cenu Anděl v kategorii Objev roku 2020. Píseň je jediným duetem na desce. Kateřina jej nazpívala s Davidem Stypkou.

„Divoká je písnička o svobodě. O odvaze vydat se svou vlastní cestou, na které můžeš sám volit rychlost i směr,” říká autorka. Skladbu spolu s lyric videem vydává nahrávací společnost SinglTon, jež si dala za úkol průběžně připomínat tvorbu a osobnost zpěváka, kytaristy a skladatele Davida Stypky, s nímž podepsala v roce 2015 exkluzivní smlouvu a tím zahájila vzájemnou spolupráci. V roce 2016 spatřilo světlo světa EP „Jericho”, v roce 2017 album „neboj.” a v roce 2019 vyšel v reedici debut „Čaruj”.

„Na pozim 2021 bude dokončena nová Davidova deska Dýchej. Na tomto albu pracuje producent Martin Ledvina společně se členy skupiny Bandjeez (Pavel Sotoniak - klávesy, Matěj Drabina - bicí, Maro Zeman - baskytara). Kolekce deseti skladeb, která vznikala v průběhu posledních dvou let je nazpívaná. Zbývá dotočit nástrojové party, dozpívat vokály a pokusit se nahrávce vtisknout takový sound, o němž tvůrci společně s Davidem diskutovali,” přibližuje vznik desky Martin Červinka, jednatel společnosti SinglTon a dodává: „Aktuálně bychom rádi připomněli nedávnou spolupráci Davida Stypky s Kateřinou Marií Tichou ve společné písni Divoká, která se objevila na zpěvaččině kritikou i posluchači oceňovaném autorském albu Sami.”

Nahrávací společnost SinglTon stojí také za organizací finanční sbírky pro přítelkyni Davida Stypky a jejich tří malých dětí. Sbírka je stále otevřena zde.