Jdi na obsah Jdi na menu

Lana Del Rey láká na nové album výtečným songem Love

21. 2. 2017

lana-del-rey-2017.jpgZdroj: facebook.com

Lana Del Rey se od svého nenápadného debutu „Video Games” z roku 2011 proměnila v docela známý pojem, a přestože o ní málokdy slýcháme ve spojitosti s hitparádami, můžeme ji považovat za stálici svého oboru. A aby ne, byla to právě ona, kdo svým prvním albem přiblížil velice specifickou zanedbávanou škatulku zasněného alternativního popu širšímu publiku. A vždy přesná jako hodinky, i tentokrát se zpěvačka vrací po pravidelném roce a půl s novou hudbou.

Aktuální singl, pojmenovaný jednoduše „Love”, byl bohužel vydán narychlo po jeho úniku na internet, a tak s ním přichází pramálo informací o chystané desce. To důležité však mluví samo za sebe. Nová muzika je dle Laniných slov tvořená s ohledem na fanoušky a na to, kam s nimi chce zamířit v budoucnu. Ať už to znamená cokoliv, je to vítaná změna od zpěvačky, která se v minulosti netajila tím, že hudbu dělá pro vlastní potěšení a snad by ji ani nemusela nikomu přehrávat.

Skladbu „Love” skutečně ocení nejvíce příznivci, kteří ji sledují již od debutového alba „Born To Die”. Lana se totiž opět opírá o jména Rick Nowels a Emile Haynie, kteří produkovali převážnou většinu zmíněné nahrávky. Podobnost se songy jako „Dark Paradise” nebo „Without You” je tak určitě více než náhodná, ale píseň nabízí dostatek malých nuancí a je natolik nostalgická, aby jí bylo drobné opakování odpuštěno.

Velké plus si navíc tato táhlá skladba vysloužila na Lanu možná až naivním textem. Už neutápí posluchače v problémech zaláskované holčičky, ale naopak ho podněcuje k tomu, aby si užíval život zkrátka jen proto, že je „mladý a zamilovaný”. Slovy klasika: „Je to malý krůček pro člověka, ale obrovský skok pro Lanu Del Rey...”

Text - zdroj: musicserver.cz/Daniel Košťál