Jdi na obsah Jdi na menu

Lana Del Rey zveřejnila novou skladbu Shades of Cool

29. 5. 2014

lana-del-rey-2014.jpgLana Del Rey (foto - zdroj: hdwallpapersmart.com)

Americká zpěvačka Lana Del Rey zveřejnila skladbu "Shades of Cool". O produkci novinky se postaral Rick Nowels, který spolu se sedmadvacetiletou rodačkou z New Yorku v minulosti napsal písně "Summertime Sadness" a "Young and Beautiful".

"Shades of Cool" pochází z očekávaného alba "Ultraviolence", které Lana Del Rey plánuje vydat 16. června. Píseň produkoval Dan Auerbach z rockového dua The Black Keys. Zpěvačka z nahrávky již zveřejnila první singl "West Coast", k němuž také nabídla videoklip.

Skladba "Shades of Cool" zaujme hned několika zvraty, kdy začíná jako typicky melancholická Lana, aby následně stupňující se napětí vyústilo v refrén, který umělkyně odzpívá nečekaně vysoko položeným hlasem, a poté zase spadlo do téměř šeptaného projevu.Lana Del Rey, občanským jménem Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roce 2008 EP nahrávkou "Kill Kill", po níž vydala album "Lana Del Ray aka Lizzy Grant" (2010).

Do povědomí veřejnosti se však dostala až v roce 2011 díky hitu "Video Games", který se probojoval do top 10 britského singlového žebříčku. Skladba je součástí její druhé studiové desky "Born To Die" (2012). Na kontě má také další tři EP nahrávky – "Lana Del Rey" (2012), "Paradise" (2012) a "Tropico" (2013). Zpěvačka už stihla získat dvě Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ji na tři NME Awards či dvě Grammy.

Text - zdroj: digitalspy.co.uk