Jdi na obsah Jdi na menu

Lana Del Rey zveřejnila skladbu West Coast z připravovaného alba

16. 4. 2014

lanadelrey-2014.jpgLana Del Rey (foto - zdroj: gagadaily.com)

Lana Del Rey zveřejnila novou skladbu "West Coast", která je prvním singlem z jejího připravovaného studiového alba "Ultraviolence".

Píseň měla světovou premiéru 14. dubna na BBC Radio 1, přičemž jako singl vyjde 18. května. Sedmadvacetiletá rodačka z New Yorku však už v pátek na koncertě v Las Vegas zazpívala ukázku z novinky bez doprovodu hudebních nástrojů. „Jen po refrén? Ne? Zazpívám vám pouze část, bez kapely“, dohodla se zpěvačka se zúčastněnými diváky, kteří se na její vystoupení přišli podívat do The Chelsea.Lana Del Rey, občanským jménem Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roce 2008 EP nahrávkou "Kill Kill", po níž vydala album "Lana Del Ray aka Lizzy Grant" (2010). Do povědomí veřejnosti se však dostala až v roce 2011 díky hitu "Video Games", který se probojoval do top 10 britského singlového žebříčku.

Skladba je součástí její druhé studiové desky "Born To Die" (2012), která obsahuje i singly "Blue Jeans", "Summertime Sadness", "National Anthem", "Dark Paradise" a "Born To Die". Na kontě má interpretka také další tři EP nahrávky "Lana Del Rey" (2012), "Paradise" (2012) a "Tropico" (2013).

Zpěvačka už stihla získat dvě Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ji na tři NME Awards či dvě Grammy. Nejnovější album "Ultraviolence" by mělo podle posledních informací vyjít v květnu, oficiálně však tento termín zatím nikdo nepotvrdil.

Text - zdroj: NME.com