Jdi na obsah Jdi na menu

Lenny Kravitz vydá již příští týden nové album

1. 9. 2018

lenny-kravitz_2018.jpgLenny Kravitz (foto: Angelika Špicarová)

Americký zpěvák Lenny Kravitz vydá v pátek 7. září jedenáctou studiovou nahrávku. Deska se jmenuje „Raise Vibration” a slavný hudebník na ní zařadil dvanáct původních skladeb.

Lenny Kravitz patří dlouhá léta k nejpopulárnějším rockovým muzikantům u nás. Uspěl už na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy vydal první alba „Let Love Rule” (1989) a „Mama Said” (1991), ale klíčová pro něj byla až třetí deska „Are You Gonna Go My Way” z roku 1993.

Poprvé právě s ní pronikl do americké Top 20. Ve Velké Británii a Austrálii bral v albové hitparádě dokonce první místo. Na přelomu tisíciletí získal čtyři Grammy v řadě v kategorii Nejlepší mužský vokální výkon v rocku, čímž ustanovil dodnes platný rekord. Naposledy se připomněl před čtyřmi lety deskou „Strut”. Mladší generace ho zná také jako herce, zahrál si například ve filmové sérii „Hunger Games”.

Na novince „Raise Vibration”, kterou Lenny Kravitz uvedl singly „It’s Enough” a „Low”, s ním spolupracují známí hudebníci – kytarista Craig Ross a klávesista David Baron. Jak se svěřil časopisu Rolling Stone, nikdy se neocitl v takové situaci jako nyní: „Po třiceti letech v hudebním průmyslu jsem to najednou necítil. Netušil jsem, co dělat. Bylo to až hrůzostrašné.” Lidé z jeho okolí mu radili oslovit jiné producenty a skladatele, ale to odmítl. „Nikdy jsem nepracoval tímhle způsobem, vždycky jsem všechno dělal úplně přirozeně.”

Odpočíval v domě na Bahamách a vyčkával. Skutečnost, že se může kdykoli zavřít v domácím studiu a začít nahrávat, ignoroval. Až se jednoho dne probudil s melodií v hlavě. „Tohle bylo něco, na co jsem čekal. Nastartovalo mě to a já najednou přesně věděl, jak má deska vypadat.”

Text - zdroj: electropiknik.cz