Jdi na obsah Jdi na menu

Lenny nahrála v Londýně nový singl a natočila dokument

18. 4. 2020

lenny.jpgLenny (foto: Lukáš Wagneter/Red Bull Content Pool)

Lenny ve spolupráci s Red Bullem zvou do centra Londýna, kde se zpívá, nahrává a žije. Ztvárnili tam dokument, který mapuje nespoutaný život talentované muzikantky uprostřed multikulturní metropole. Natáčení dokumentu a písně „Wake Up” se uskutečnilo v Red Bull Studios London, kde skladba vznikla.

O produkci singlu se postarala známá dvojice Ondřej Fiedler a Marcel Procházka. Tvůrci videoklipu se stali Michal Boodya Budinský se Štěpánem Svobodou, jimž se podařilo perfektně zachytit ruch velkoměsta v duchu sofistikované Lenny. Celý projekt předznamenává velmi očekávané album, které zpěvačka plánuje vydat v květnu.

Lenny měla v hlavě už dlouho hudební nápad, který jí kdysi věnoval táta a už delší dobu s ním chtěla pracovat. Nyní nastala jeho chvíle a song zaplnil pomyslné chybějící místo na desce. Singl „Wake Up”, který vychází spolu s dokumentem pod taktovkou Red Bullu, byl od začátku do konce vytvořen v Red Bull Studios London. „Byla jsem nadšená, že nám Red Bull umožnil ve svých studiích v srdci Londýna vytvořit jakousi naší ‚hudební kuchyni‛, kde jsme téměř čtyři dny na skladbě pracovali a obráběli melodii i úryvky textu,” popisuje Lenny a dodává, že se k ní mimo britských inženýrů připojil i její osvědčený tým z Čech. Jako hosta přizvali bubeníka Davida Žbirku, který v Londýně dlouhodobě žije.

Práce na dokumentu byla pro všechny strany naprosto přirozená, jelikož tato sestava společně nedělala poprvé. „Jedno větší natáčení jsme spolu absolvovali v roce 2018 a to dokument Level Up, který byl shodou okolností také projektem Red Bullu. Takže si myslím, že jsme na sebe s Lenny celkem zvyklí a víme, co jeden od druhého čekat,” říká režisér Michal Boodya Budinský, který spolupráci popisuje jako celkem hladkou. „Na natáčení se snažím vždy pečlivě připravit. U dokumentu je to ale náročnější, protože nikdy nevíte, kde přesně, jak dlouho a s kým budete. Takže plán neokoukaných a atraktivních míst, který jsem si vygooglil, se změnil ihned po příletu,” komentuje s úsměvem Boodya. Naštěstí je Londýn tak multikulturní a pestré místo, že bylo možné točit téměř všude, čehož tým náležitě využil. Během necelých pěti dnů tak posbírali materiály ze studia i centra Londýna a zbytek ladili na domácí půdě v České republice.

Dokument krásně zachycuje různorodé prostředí autorčina srdcového města i rozmanitost Lenny samotné. Provází nás vysokou hudební školou, kterou v Londýně vystudovala a bere nás do prostředí Red Bull Studios London na téměř přímý přenos nahrávání nového singlu. Ten, jak říká Lenny, „na rozdíl od většiny mých písní jsem celý text dopisovala až za chodu, protože jsem zjistila, že potřebuji, aby na mě londýnská atmosféra zapůsobila přímo a aby se to odrazilo i ve slovech.”

„Wake Up” předznamenává velmi očekávané album „Weird & Wonderful”, které spatří světlo světa na konci května. Sama Lenny říká, že čím více se blíží jeho vydání, tím větší má chuť poodhalovat lidem, co na něm můžou slyšet. V předprodeji se na něj fanoušci mohou těšit již začátkem května.

Lenny - Wake Up - dokument