Jdi na obsah Jdi na menu

Lenny zpívá v novince Enemy o soupeření v hudební branži

22. 4. 2018

lenny_2018.jpgLenny (foto: Matúš Tóth)

Po obrovském úspěchu alba „Hearts”, které získalo čtyři velké a jednoho žánrového Anděla, jsou očekávání od nové tvorby Lenny vysoká. Píseň „Enemy”, která vychází nejen v České republice, ale i na evropském trhu, kde se zpěvačka úspěšně zabydluje, ji představuje v trochu jiném kabátku, než jsme zvyklí.

Lenny pamatujeme jako písničkářku za klavírem, na minulé desce ale překvapila i rockovou živočišností, která vzešla ze spolupráce s producentem Ondřejem Fiedlerem. Právě ten s ní připravil i novinku, která je až překvapivě elektronická. Ukazuje se však, že interpretka svůj pověstný chraplák a projev rozbouřené dračice prodá i v tomto pojetí.

„Význam skladby vnímám jako výpověď o zbytečném soupeření v hudební branži, o egu a celkově o mém pocitu, že je zpravidla v entertainmentu větší poptávka po prototypu bezchybné hvězdy nežli autentického člověka,” říká autorka. V klipu proto vidíme hned dvě její tváře - jednu rebelskou a nespoutanou, druhou uhlazenou a poslušnou. Která Lenny je ta pravá, ale všichni stejně už od začátku víme. Zajímavostí je, že venkovní scény se natáčely v únoru v pražských ulicích v extrémních mrazech, které dosahovaly až mínus dvaceti stupňů.

Na přelomu listopadu a prosince čekají Lenny čtyři velké samostatné koncerty. Poslední z nich se uskuteční 1. prosince v pražském Foru Karlín, kde vystoupí vůbec poprvé.

Text - zdroj: musicserver.cz/Josef Martínek