Jdi na obsah Jdi na menu

Lenny zveřejnila video k písni Hell.o z chystané desky Hearts

19. 6. 2016

lenny-tour_2016.jpgFoto - zdroj: facebook.com

Pravděpodobně nejočekávanější debutové album posledních několika let přichází. Lenny dráždí své fanoušky už tři roky, které vyplnila vydáním dvou EP „All My Love” a „Fighter” a spoustou koncertů, ať už vlastních nebo společných s maminkou Lenkou Filipovou. Nechyběla ani jako předskokanka na „Srdcebeat Tour” kapely Kryštof.

Zdá se však, že čekání se vyplácí. Nový singl a videoklip „Hell.o” slibuje velmi příjemné věci příští. K dynamické a úderné skladbě Lenny dospěla během cest takřka po celém světě. Podílel se na ní úspěšný český tvůrce soundtracků k filmům a videohrám Jaroslav Beck a žáci ZŠ Jabloňová pod vedením sbormistra Jana Prchala. Nahrávalo se hned ve čtyřech studiích - nouzovském Sonu, libereckém Resoundu, bratislavském Pulpu a americkém Sterling Soundu.

Námět k vizuálu udělal společně s Lenny Ondřej Fiedler. „Našim cílem bylo vytvořit klip, který bude působivý, ale o nic méně autentický. Pro takovou spolupráci jsem si speciálně vybrala režiséra Tomáše Kasala (Ben Cristovao, Mandrage). Jeho práci už dlouho obdivuji a byl pro mě sázkou na jistotu,” vysvětluje Lenny a dodává: „Myslím, že na žádném mém videoklipu se ještě nikdy nepodílelo tolik lidí. Natáčeli jsme přes noc až do rána a všichni tomu dali maximum. Na výsledek jsem moc pyšná.”

Nový videoklip však zdaleka není vše, čím chce Lenny své fanoušky letos potěšit. Debutové album už má svůj název „Hearts” a mělo by vyjít v září před startem prvního turné zpěvačky. To začne 30. září ve Vratislavicích. „Vím, že album slibuji už dlouho, ale zároveň jsem se bránila vydat něco jenom proto, že se to ode mne očekává. Chtěla jsem mít jistotu, že tvorba bude skutečná, srdcová a inovativní. Počkala jsem si textově na dobu, kdy budu mít skutečně co říct,” objasňuje nadějná interpretka.

Lenny přemítá: „Rozjela jsem najednou tři velké projekty v jednom roce - vydání singlu, debutové desky a výjezd na své první turné. Do toho pojedu letní turné v Anglii a pravděpodobně cestou natočím alespoň ještě jeden klip. Možná si nastavuji laťku příliš vysoko, ale letos si hodlám splnit vše, co jsem sama od sebe očekávala, a pak se za to také odměním - třeba novým tetováním.”

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík