Jdi na obsah Jdi na menu

Marta Jandová připravuje svůj sólový debut s názvem Barvy

6. 9. 2018

marta-jandova_2018.jpgMarta Jandová (foto: Angelika Špicarová)

Marta Jandová už definitivně nebude pouze zpěvačkou skupiny Die Happy nebo porotkyní talentových soutěží. Dlouho se však odhodlávala k riskantnímu kroku vydat se na sólovou dráhu.

Loni ještě dost nesměle vyslala první vlaštovku v podobě songu „Školíš mě” od Marka Ztraceného. Klip dávno překročil hranici milionu zhlédnutí na YouTube a nyní vychází poprvé v digitální podobě. I on bude k nalezení na debutové sólové nahrávce „Barvy”, která vyjde u Supraphonu už v říjnu. Bude ovšem jedinou písní, kterou na desku složil někdo jiný než sama zpěvačka. Ta je jinak výhradní autorkou všech skladeb.

Marta Jandová tvoří ve studiu svého otce a frontmana Olympicu Petra Jandy na Propasti. Společnost jí dělají kytarista Ondřej Pátek, basista Dalibor Mucha, klávesista Jan Zlatuška a bubeník Lukáš Pavlík, který je zároveň producentem desky. Zpěvačka využila i kontaktů v Německu. Finální mix a mastering zvuku tak dostal na starost Udo Rinklin, jež spolupracoval s Die Happy i s celou řadou dalších úspěšných interpretů, převážně z německy hovořících zemí.

Pro Martu Jandovou tak začíná úplně nová etapa života. „Jsem samozřejmě docela nervózní. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe, vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já,” nechala se slyšet muzikantka a dodala: „Poprvé jsem psala písničky na texty a ne obráceně, jako v minulosti. K tomu je to má česká premiéra. Mám plný mobil různých nápadů, někdy jen pár vět, o kterých chci psát a komponovat. Vesměs jsou to skladby pozitivního rázu, jenom jedna je o strachu. Ta má kolem sedmi minut.”

Zpěvačka letos slaví s domovskou formací Die Happy 25 let na scéně akustickým turné, s nímž se představí 27. října v pražském Paláci Akropolis. Tam má naplánovaný i křest sólového alba „Barvy”.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík