Jdi na obsah Jdi na menu

Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací do roku 1927

21. 3. 2023

michal-horak.jpgMichal Horák (foto: Angelika Špicarová)

Hvězda Michala Horáka nezhasíná. Sice teď o něm nebylo chvíli slyšet, ale to mělo svůj důvod. Dokončoval totiž studia. Nyní započal přípravy na novou, již třetí řadovou desku, která by měla být k mání na podzim. Předkrmem se stala spolupráce se šumperskou skupinou Trocha Klidu.

Skladba „Síť záchranná” je ryze horákovského rázu, plná nadsázky. „S klukama z kapely Trocha Klidu se známe neskutečně dlouho a už jsme spolu leccos zažili, takže přirozená chemie při psaní textu bezesporu fungovala. No, a co se muziky týče, tam jsem se tentokrát inspiroval jazzem a gospelem, protože to jednoduše miluju a přišlo mi to k tématu a náladě písně naprosto ideální,” říká muzikant.

Produkce se ujali Jan Vávra a Filip Vlček. Výsledek rozhodně není žádná tuctová rádiová skladba, zaujme instrumentační bohatostí a takovým až ruppertovským feelingem.

Ve videoklipu Michal Horák vystupuje jako mafiánský kápo. Na své si zde přijdou milovníci retra, starých časů a dobových rekvizit. Režie téměř filmového snímku se ujal Vladimír Špička. Diváky zavede do roku 1927, kdy Hradec Králové nesl poněmčené jméno Königgrätz. Není nouze o zápletky spojené s vydíráním, únosy a loupežemi.

„Na přípravách natáčení jsem se tentokrát podílel víc než obvykle, protože se video točilo v mém rodném Hradci Králové a na vesnici, kde jsem vyrostl. Možná právě díky tomu jsme měli s těmi lokalitami neskutečnou kliku a mohli si dovolit fakt velkolepé záběry. S klukama i celým štábem naprosto milujeme hru ‚Mafia’ a známe nazpaměť všechny hlášky, takže o zábavu bylo na place postaráno, když se vlastně celý klip odehrává přesně v tomtéž prostředí. Režisér Vláďa Špička, Trocháči a producent nahrávky Filip Vlček jsou kamarádi ze střední, ve videoklipu hraje z většiny naše hradecká a pražská parta, roli četníka si tam dokonce střihl můj táta,” uzavírá Michal Horák.

Velmi povedené kompaktní dílko kombinuje moderní prvky, mluvu a další atributy zasazené v době minulé.

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář