Jdi na obsah Jdi na menu

Mig 21 se vyřádili v pohodovém klipu k písni Hyjé!

27. 9. 2019

mig-21.jpgMig 21 (foto: Angelika Špicarová)

„Ještě žijem, ještě naděje jsou,” zpívá se v singlu Mig 21 s názvem „Hyjé!”, ke kterému byl čerstvě natočen videoklip. V něm nechybí zábavné záběry z minulosti, pověstná hravost kapely, a především drezura dřevěné židle v podání frontmana Jiřího Macháčka.

„Při drezuře dřevěné židle bylo třeba se zlepšit v práci s bejkovcem. To byla asi největší výzva při natáčení,” komentuje Jiří Macháček. „Kluci z Migu zrajou jakou víno. Stačilo jen zachytit jejich skutečný šarm,” glosuje natáčení režisérka Kamila Vondrová.

Autorem hravé písně s pozitivním poselstvím a nádechem italského spaghetti westernu je kytarista Mig 21 Tomáš Polák, spolu s ním se produkce ujal Tomáš Konůpka ze skupiny Mydy Rabycad. Text je jako vždy dílem Jiřího Macháčka. „Náladou i kytarovým riffem jde svým způsobem o poctu Ennio Morriconemu a filmům, které režíroval Sergio Leone. Song připomíná westerny, které máme všichni rádi,” osvětluje Tomáš Polák.

Skladba „Hyjé!”, která posluchače svou atmosférou přenese na Divoký západ, zároveň slouží jako předzvěst chystaného alba, na němž kapela aktuálně pracuje, a pozvánka na chystané podzimní turné, jehož vrcholem bude tradiční trojkoncert v pražském Lucerna Music Baru. Na „Hyjé! Tour” Mig 21 představí nejen singl „Hyjé!”, ale zároveň během téměř dvouhodinových show odehrají všechny své největší hity.

Text - zdroj: vecerni-praha.cz