Jdi na obsah Jdi na menu

Mike Shinoda z Linkin Park představil sólovou desku

4. 7. 2018

048---linkin-park.jpgMike Shinoda (foto: Angelika Špicarová)

Hudebník Mike Shinoda vydal sólové album. Deska „Post Traumatic” vznikla jako reakce na smrt zpěváka Chestera Benningtona z Linkin Park.

Nahrávka je osobní výpovědí člověka, který se pokouší ulevit svému trápení. Smutný odchod přítele a kolegy z kapely Shinodu hluboce zasáhl, tvůrčí vzepětí mu posloužilo jako terapie. Zavřel se ve svém domě v Los Angeles a pokusil se z žalu vypsat. „Zármutek je osobní, intimní zkušenost. A tahle deska je cesta ven z temnoty,” prohlásil ještě před jejím vydáním. „Nejsou to Linkin Park ani Fort Minor. Jsem to jen já…”

Šestnáct skladeb je svědectvím o jeho duševním rozpoložení. „Lidé, kteří procházejí něčím podobným, by se nemuseli cítit osamoceni,” nechal se slyšet. Mike Shinoda album napsal a sám produkoval, k některým ze songů natočil i vizuály. Nahrávka přesto není dílem jediného muže. Muzikant z Linkin Park si do studia pozval několik hostů, v písních se objevují Machine Gun Kelly, Blackbear, Chino Moreno z Deftones nebo Grandson.

Mike Shinoda desku představí i živě na několika jednorázových akcích a festivalových koncertech. Hrát bude v Los Angeles a New Yorku, zavítá na tradiční letní akce do Readingu a Leedsu nebo na japonský Summer Sonic.

Text - zdroj: electropiknik.cz