Jdi na obsah Jdi na menu

Mirai představili artový videoklip k singlu Achillova pata

21. 1. 2020

mirai.jpgMirai (foto: Tony Flunkey)

Podzimní vyprodané turné Mirai si nenechalo ujít přes deset tisíc lidí a jarní šňůra, jež startuje v březnu, už se také blíží k vyprodání. S druhou velmi pestrou deskou „Arigató” skupina v čele s Miraiem Navrátilem objela Českou republiku i Slovensko.

Právě svými rozmanitými muzikantskými schopnostmi si získávají srdce fanoušků, což potvrzuje producent Ondřej Fiedler, který formaci chválí za žánrovou nevyhraněnost. Nyní vydávají klip k písni „Achillova pata”, ve kterém jsou k vidění živé záběry z prosincového koncertu ve Foru Karlín i srdcová místa kapely.

Již druhé album Mirai se těší úspěchu. Důkazem jsou rádiové hity „Hometown” a „ØTCHI”, videa s milionovými views i vyprodané koncerty. Před jarním turné Mirai přicházejí s novým videoklipem. Režie i námětu se ujal zkušený Ondřej Kudyn, který se skupinou pracuje již na několikátém snímku. „Natáčení klipu jsem si tak trošku vymohl sám, protože Achillovka je moje oblíbená skladba z alba a chtěl jsem ji ztvárnit vizuálně. Námět jako takový vlastně ani nebyl, šlo o znázornění emocí, které ze singlu cítím,” komentuje režisér.

Videoklip je inspirován sny, myšlenkami i reálnými příběhy ze života frontmana Mirai. Natáčel se v domovských městech kapely, například v jejich „hometownu”, v areálu FM City Festu, kde každoročně koncertují. Artový klip je obohacen o živé záběry pořízené na závěrečném koncertě podzimní šňůry ve Foru Karlín, a také o záběry točené na starou VHS kameru, které svým vizuálem ohromně baví. Na natáčení klipu však kapela vzpomíná s poměrně zatajeným dechem, jelikož „se točilo den před koncertem ve Foru Karlín, takže v prosinci. Byla nám neskutečná kosa, a bylo to docela o zdraví,” popisují Mirai.

O singlu zpěvák říká: „Achillovka je píseň, která se žánrově trochu vymyká tomu, co jsme dosud vydali. Je to ostřejší kytarovka, která skvěle funguje naživo a je asi nejtvrdší skladbou z desky Arigató. Videoklip k ní je proto artovější a trochu explicitní.” Nebylo tomu tak ale od začátku. Jak poodhaluje producent Ondřej Fiedler: „Achillova pata byl původně docela příjemný song s akustikou, který jsme nakonec ve zkušebně, týden před nahráváním, kompletně překopali.”

Skupina se nyní připravuje na jarní turné, které je na většině míst již vyprodané. Vidět Mirai a jejich show naživo je zážitek. Navíc se jedná o poslední samostatné koncerty v roce 2020, vyjma letních festivalů, na něž se příznivci můžou těšit. „Není nad klubovou atmosféru, takže se tour nemůžeme dočkat,” dodává natěšeně Mirai Navrátil.