Jdi na obsah Jdi na menu

Mumi vytvořila nejpoetičtější cover skladby Nothing Else Matters

28. 12. 2020

mumi.jpgMumi (foto - zdroj: youtube.com)

Kultovní skladba Metallicy ze slavného stejnojmenného alba si od svého vzniku před třiceti lety žije vlastním životem. Množství předělávek „Nothing Else Matters” by se nedopočítal ani nejschopnější matematik, ale tu a tam se objeví něco hodně výjimečného.

Na YouTube kanále „mumi handpan” byl zveřejněn cover hraný na speciální nástroj, podle samotné tvůrkyně „Elaia Handpans Windflower 14”. Umělkyně vysvětluje: „Když tento song vznikl, byly mi dva roky. Jako teenagerka jsem ho hodně poslouchala a nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne vytvořím předělávku s vlastnoručně vyrobeným nástrojem. Před několika měsíci jsme vyvinuli model Windflower. Když jsem na něj poprvé zahrála, z rukou mi přirozeně vylétly první noty Nothing Else Matters. I po takové době mám z této písně husí kůži.”

„Nothing Else Matters” napsal James Hetfield jako love song pro tehdejší přítelkyni. Základní hudební figurou se stal motiv, jenž muzikant nepřítomně vybrnkával jednou rukou na kytaru během telefonického hovoru se svojí dívkou.

Text - zdroj: spark-rockmagazine.cz