Jdi na obsah Jdi na menu

Mydy Rabycad cestují v novém videoklipu do jiné galaxie

11. 10. 2018

mydy-rabycad_2018.jpgMydy Rabycad (foto - zdroj: facebook.com)

Živelná senzace Mydy Rabycad, která momentálně asi nemá v České republice obdoby, přichází s dalším klipem. Po letní „My Time” se dostala na řadu píseň „Ain’t No Light” ze zatím posledního alba „M.Y.D.Y.”, které vyšlo loni na podzim.

Video dává nahlédnout do snové galaxie, ve které se představivost mísí s realitou a pohrává si se všemi lidskými smysly. Kromě neotřelého vizuálního zážitku vás čeká i audio zážitek postavený na roztančených analogových syntezátorech, a to už od dynamického úvodu, který nakopne zbytek songu. Klip je pak plný různých nejmodernějších světelných technologií, pestrobarevných reflektorů, svítících kostýmů a ještě je tam i černé Ferrari.

Natáčení probíhalo během července v industriálních prostorech holešovické Továrny a na lesní mýtině za Prahou. Kontrast dvou míst sehrál klíčovou roli v dějové lince vizuálu - následování světla, které vede ke společnému cíli. Režie se ujal Vladimír Jedlička a kromě všech členů kapely se ve snímku objevují profesionální tanečníci z DiVize Team.

„Práce na novém videoklipu byla skvělý zážitek. Nezapomenu na moment, kdy jsme druhý natáčecí den přijeli na plac a tam na nás čekaly miliony světel a desítky techniků i lidí od štábu. S úžasem jsme se sami sebe ptali, jestli jsou tam vážně kvůli nám,” popisuje klávesista a producent Nèro Scartch. „Vrcholem celého natáčení se pro mě stala jedna z kompozic. Na paloučku uprostřed lesa, kde se odehrává závěrečná scéna, jsme z LEDkových trubic postavili obří oheň. To byl opravdový klenot, působil neuvěřitelně magicky,” vzpomíná extravagantní Žofie Dařbujánová.

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková